Prokurator wyraził zgodę na publikację wizerunków mężczyzn podejrzewanych o dokonanie oszustwa na starej kobiecie. Do zdarzenia doszło w grudniu ubiegłego roku w Rawie Mazowieckiej

Rawscy policjanci poszukują dwóch oszustów. Mężczyźni okradli starszą kobietę. Ich łupem padło 1100 złotych. Mundurowi proszą o pomoc w ustaleniu tożsamości sprawców.

Do niecodziennego zdarzenia doszło 6 grudnia 2017 roku. Z policyjnych ustaleń wynika, że dwóch nieustalonych jak dotąd sprawców obserwowało pokrzywdzoną w chwili, gdy ta pobierała pieniądze w banku.

– Po wyjściu z placówki bankowej jeden z mężczyzn idąc za kobietą wyrzucił z nogawki spodni plik pieniędzy. Następnie zaczepił kobietę pytając czy to nie są jej pieniądze – opisuje sytuację Arkadiusz Chmielewski, zastępca rzecznika prasowego rawskiej KPP. – Kobieta oświadczając, że ma swoje pieniądze okazała je sprawcy. W tym czasie pojawił się drugi mężczyzna, który podszedł do nich i powiedział, że właśnie zgubił swoje pieniądze. Poprosił rzekomego znalazcę oraz kobietę, aby podali mu trzymane w rękach pieniądze do przeliczenia i sprawdzenia, który plik jest jego. W trakcie liczenia pieniędzy należących do kobiety, mężczyzna szybkim ruchem, niezauważenie wyjął część banknotów z pliku, po czym resztę jej zwrócił, informując że to jednak nie jego pieniądze. Zabrał natomiast drugi plik podrzucony przez współsprawcę.

Pokrzywdzona dopiero po powrocie do domu zorientowała się, że została oszukana.

Łupem sprawców padło 1100 zł. Postępowanie w sprawie oszustwa prowadzi zespół do walki z Przestępczością Gospodarczą i Korupcją Wydziału Kryminalnego rawskiej KPP.
– Apelujemy do mieszkańców o zachowanie środków ostrożności przy wszelkich operacjach finansowych, gdyż spektrum działań sprawców przestępstw jest szerokie i niejednokrotnie wiąże się z ich dużym sprytem i pomysłowością – przestrzega asp. Chmielewski.
aka; fot. materiały udostępnione przez KPP w Rawie


W toku postępowania prokurator wyraził zgodę na publikację wizerunków sprawców oszustwa:
* pierwszy mężczyzna - wiek około 45 lat, wzrost około 180 cm, ubrany w granatowa kurtkę, ciemne spodnie, na głowie ciemna czapka,
* drugi mężczyzna (zgłaszający fakt zagubienia pieniędzy) - wiek około 55 lat, ubrany w czarną kurtkę i spodnie, czarna czapka z daszkiem.

Osoby posiadające wiedzę na temat zdarzenia lub jego sprawców proszone są o kontakt z funkcjonariuszami Komendy Powiatowej Policji w Rawie Mazowieckiej (ul. Kościuszki 23). Kontaktować można się również telefonicznie pod numerami: 46 814 81 03 lub alarmowym 997.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Artykuł załadowany: 0.1319 sekundy