oświata

  wydrukuj podstronę do DRUKUJ4 października 2018 | 14:14

„Bądźmy świadomi” to hasło prelekcji i warsztatów dla młodzieży oraz rodziców, jakie w najbliższym czasie zamierza przeprowadzić w szkołach średnich Stowarzyszenie Nowe Życie w Rawie. Członkowie organizacji szukają finansowego wsparcia na przeprowadzenie wśród uczniów testów w kierunku depresji.

– Z dostępnych badań wynika, że około jedna trzecia nastolatków w Polsce ma objawy depresji – mówi Anna Seliga (na zdj.), prezes Stowarzyszenia Nowe Życie w Rawie. – Z tego jeden na stu ma myśli samobójcze. Dane są zatrważające. Możemy przypuszczać, że podobne statystyki są w powiecie rawskim. Umieć sobie z tym radzić powinny zarówno same dzieci, jak i rodzice, których sposób i metoda na wychowanie mogą w różny sposób wpłynąć na psychikę pociech. Dlatego chcielibyśmy kolejny raz ruszyć z warsztatami i prelekcjami.

W ubiegłym roku warsztaty dotyczące depresji odbyły się w rawskim LO. W projekcie wzięli udział uczniowie. Z rodzicami o problemie rozmawiano podczas zebrań.
– Obie formy zostały dobrze przyjęte – mówi prezes Stowarzyszenia. – Tym razem chcielibyśmy jednak iść o krok dalej. Chcielibyśmy przeprowadzić profesjonalne testy w kierunku depresji. Wiemy, że problem istnieje. Czas określić w miarę dokładnie jego skalę. Chcemy objąć opieką jak największą liczbę młodzieży, jednak koszt przeprowadzenia jednego testu to ok. 200 złotych. Na razie otrzymaliśmy finansowe wsparcie od gminy Rawa Mazowiecka. Przyznanej dotacji wystarczy na przeprowadzenie 10 testów.

Testy i warsztaty będą prowadzone w rawskich szkołach średnich w październiku. Na razie wiadomo, że projekt będzie realizowany w ZSCEZiU i rawskim LO.
– Prelekcje przeprowadzone w szkołach pozwolą nam na wyłonienie osób, u których przeprowadzimy test i co za tym idzie potrzebujących pomocy – mówi Anna Seliga.

jk

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Artykuł załadowany: 0.1667 sekundy