Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała w Rawie Mazowieckiej po raz 27. i pobiła dotychczasowy rekord

Prawie 90 tys. złotych udało się zebrać podczas Finału WOŚP w Rawie Mazowieckiej. Na finansowy rekord pracowało około 300 wolontariuszy. Na scenie wystąpiło ponad 700 osób.


W niedzielę (13.01) Orkiestra zagrała pod hasłem „Pomaganie jest dziecinnie proste. Gramy dla małych i bez focha”. Zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na zakup nowoczesnego sprzętu medycznego dla specjalistycznych szpitali dziecięcych.

Udział w zakupie sprzętu ratującego życie najmłodszym pacjentom będą mieli też mieszkańcy miasta i powiatu rawskiego. To dzięki ich hojności do puszek z charakterystycznym czerwonym serduszkiem, a także podczas licytacji udało się zebrać łącznie 88 179,86 zł.

Podczas finału kwestowało około 300 wolontariuszy, wśród nich Mikołaje na rowerze. Pieniądze można było wrzucać do ponad 100 puszek.

W czasie, gdy wolontariusze kwestowali, na scenie, już od południa prezentowali się młodsi i starsi artyści.

Przed występami publiczność podjęła pierwszą próbę bicia rekordu w „ściskawie”. Nietypowy konkurs polegał na tym, by w sercu o powierzchni 20 m kw. zmieściło się jak najwięcej osób. Sztab, któremu uda się namówić do udziału w zabawie najwięcej osób może pozyskać 50 tys. złotych na zakup sprzętu medycznego dla wybranej przez niego placówki. Sztab WOŚP Rawa i Przyjaciele podjął wyzwanie. Podczas drugiego podejścia w „rawskim” sercu zmieściło się 417 osób.

Pierwszy wystąpił zespół REGGAESIDE. Później na kilka godzin scenę opanowali młodzi artyści reprezentujący przedszkola i szkoły.

W wieczornej części imprezy publiczność bawiła się przy muzyce grupy B-QLL, zespołu Dreszcze i Belfer Band. Niemałe poruszenie, zwłaszcza wśród młodzieży wywołał koncert zespołu B.R.O. Tuż przed „światełkiem do nieba” na scenie wystąpił The Devil's Thorn.

Tuż po tym, jak w niebo poszybowały ledowe baloniki, na zakończenie imprezy wystąpił Sztywny Pal Azji.

Atrakcji nie zabrakło także w holu Miejskiego Domu Kultury. Swoje stoiska przygotowali lokalni rękodzielnicy i przedstawiciele wiosek tematycznych. Tam też od godz. 16.00 trwała licytacja fantów.

Ważnym elementem Finału była także zbiórka krwi prowadzona w holu MDK-u. Cennym płynem zdecydowały się podzielić aż 43 osoby.

Imprezę zakończyło rawskie „światełko do nieba”, które przybrało formę wypuszczenia w powietrze balonów.

Joanna Kielak

 


Jak oceniasz ten artykuł?

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Święto kwiatów 2021: Parada (ZDJĘCIA)

Historia Słowian na wykładzie

Wystawa pełna światła

Turniej tenisa ziemnego

II etap Czwartków Lekkoatletycznych

Zmarł czwarty mężczyzna jadący busem

Bus zderzył się z ciężarówką. Trzy osoby nie...

"Mazowsze. Wiadomości z regionu"

Spektakl Świeczka zgasła na deskach muzeum