Akademicki sukces rawskich tenisistów

(fot. MLUKS "Dwójka" Rawa Mazowiecka)

Dwóch rawian z klubu MLUKS „Dwójka” brało udział w Półfinale Akademickich Mistrzostw Polski – B  w tenisie stołowym. To duży indywidualny sukces Jakuba Polańskiego oraz Jakuba Gieracha.

W dniach 16-17.03 dwóch zawodników rawskiego klubu MLUKS „Dwójka”, uczestniczyło w Półfinale Akademickich Mistrzostw Polski – B w tenisie stołowym w Łodzi. Rozgrywki prowadzone były poza klubowo, a Jakub Polański oraz Jakub Gierach reprezentowali Uczelnię Wyższej Szkoły Kultury Fizycznej i turystki im. Haliny Konopackiej w Pruszkowie. Zawodnicy z pruszkowskiej akademii zostali rozlosowani do I grupy zawodów, w której zmierzyli się z drużynami reprezentującymi Akademię Leona Koźmińskiego w Warszawie oraz Uniwersytetem Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie.
Dzięki zaangażowaniu i dobrej grze składu z Pruszkowa, z grupy wyszli uzyskując drugą pozycją i tym samym awansując od ćwierćfinału zawodów. W fazowej części turnieju przyszło im zmierzyć się z drużyną z Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, który pokonali 3:2 i awansowali do półfinału turnieju. Przeciwnikiem w tej fazie rozgrywek okazała się ekipa z Politechniki Warszawskiej. Po emocjonującym spotkaniu zawodnicy z Pruszkowa pokonali warszawską drużynę 3:1, awansując do finału mistrzostw. Podczas finałowych rozgrywek reprezentanci UWSKFiT w Pruszkowie spotkali się z zawodnikami z Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie. W skład warszawskiej ekipy wchodzili Tomasz Wiśniewski oraz Marcin Sanowski, którzy w obecnym sezonie grają w IKS START Zduńska Wola (pierwszo ligowa drużyna męska). Ostatnim z warszawskiego składu był Maciej Kotarski. Po bardzo dobrym oraz emocjonującym spotkaniu, ostatecznie triumfowała drużyna ze stolicy, pokonując pruszkowski skład 1:3, broniąc tytułu mistrzów.

Ekipę z Pruszkowa w składzie z dwoma rawskimi zawodnikami oglądać będzie można podczas Turnieju Finałowego Akademickich Mistrzostw Polski w tenisie stołowym (12-14.04).

- Trzeba przyznać, iż zawodnicy rawscy odnieśli bardzo duży sukces uzyskując tak dobrą lokatę, gdyż do tego turnieju tej rangi przystępowali po raz pierwszy. – komentuje trener rawskiego MLUKS „Dwójka” Zbigniew Bajan.

Walentyna Juszczak

ostatnie aktualności ‹

Jak oceniasz ten artykuł?

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Gofry pizzowe

Koszykarskie turnieje U12 i U11

Unia - Polonia Warszawa, mecz III ligi piłki...

Czwartki lekkoatletyczne

Bieg Niepodległości

Ćwierćfinał Mistrzostw Polski Kadetów w...

Ciasto Jamajka

Czy rozbudowie szkoły w Konopnicy grozi...

W rodzinie siła! W polsko-ukraińskiej podwójna