Spektakl w Bajkowym Zakątku

(fot. Anna Kraćkowska )

Dzieci z Bajkowego Zakątka odwiedziła Pyza. Bohaterka kultowej bajki zabrała maluchy w niezwykłą podróż po Polsce. Przedszkolne przedstawienie było prawdziwym widowiskiem!

Wychowawczynie z Bajkowego Zakątka po raz kolejny zostały aktorkami. Na podstawie scenariusza przygotowanego przez Katarzynę Kierner panie wystawiły spektakl oparty na przygodach Pyzy, bohaterki serii książek autorstwa Hanny Januszewskiej.

- Chodził mi ten pomysł po głowie od dłuższego czasu – zdradza z uśmiechem pani Katarzyna. – W ubiegłym roku gościliśmy w stolicy na koncercie Krainy Muzyki. Czytaliśmy wówczas fragment Pyzy. Doskonale pamiętam jej przygody z dzieciństwa, więc to, że gdzieś się jeszcze pojawi było tylko kwestią czasu.

To, co najpiękniejsze w tradycji

Pyza zabrała maluchy w podróż przez najpiękniejsze zakątki Polski. Odwiedziła górali, w towarzystwie Lajkonika wysłuchała krakowskiego hejnału, spotkała się z Syrenką warszawską i mijając Toruń dotarła nad Bałtyk. Wizytę w każdym regionie wzbogacił pokaz taneczny w wykonaniu przedszkolaków.

- Uczymy przez zabawę – wyjaśnia Katarzyna Kierner. – W przystępny sposób pokazujemy dzieciom nasz kraj, jego regiony z charakterystycznymi dla nich strojami, muzyką, ludowością, wszystko to, co jest najpiękniejsze w naszej tradycji.

Przy budowaniu dekoracji i gromadzeniu rekwizytów panie zadbały o najdrobniejsze szczegóły. Piękne stroje, w których wystąpiły przedszkolaki przyjechały aż z Warszawy.

- Ogromne podziękowania należą się Magdalenie Sujce, która wcieliła się w rolę Pyzy – mówi pani Katarzyna. – Pracowała ona wcześniej w jednym z warszawskich przedszkoli i w ramach dobrej współpracy, wypożyczyła nam je specjalnie na przedstawienie. Pozostałe rekwizyty, jak kapelusze, marynarskie czapki czy ciupagi skompletowałyśmy same.

Patriotyzm przez cały rok

- W naszym przedszkolu o patriotyzmie nie mówimy tylko raz w roku przed świętem niepodległości, ale przez cały rok, czego pięknym przykładem jest to przedstawienie – podkreśliła Agata Popowicz, dyrektor placówki dziękując na zakończenie wszystkim artystom. Spektakl wpisał się w realizowane w placówce dwa programy edukacyjne. „Piękna nasza Polska cała” ma charakter międzynarodowy. „Pani Nutka poznaje Polskę i jej regiony” natomiast to program opracowany przez Katarzynę Kierner.

- Pyza, która zwiedza najpiękniejsze polskie miasta idealnie nam się tu wpisała – ocenia wychowawczyni Poziomek. – To jeszcze nie jest koniec moich pomysłów w tym kierunku - zdradza. - Pod koniec kwietnia tradycyjnie już odbędzie się w naszym przedszkolu Festiwal Tańca. W tym roku chciałabym, aby grupy zaprezentowały tańce ludowe.   

* Więcej o przedstawieniu przeczytacie w aktualnym wydaniu Głosu (21.03)

OBSADA

- 4-letnie Jagódki z wychowawczynią Agatą Kierner

- 4-letnie Motylki z wychowawczynią Marianną Wieprzkowicz

- 5-letnie Stokrotki z wychowawczynią Agnieszką Prokopczyk

- 5-letnie Poziomki z wychowawczyniami Katarzyną Kierner i Izabelą Szczepańską

- Zofia Buda

- Magdalena Sujka

Za dekoracje odpowiadały panie – Edyta Grefkowicz i Paulina Kijowska.

ZAŁĄCZNIK DO ARTYKUŁU

Anna Kraćkowska

ostatnie aktualności ‹

Jak oceniasz ten artykuł?

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Uwierzyła, że dzwoni policjant, a potem...

Skierniewicka Izba Gospodarcza ma 30 lat. W rok...

Honory dla ikony Wilkowic. Ma posłuch wśród...

Udostępnił auto pracownikowi. Dostał mandat

Bądźmy widoczni – po zmroku

Uczucie wyznane na blisko 600 listach! Dalej...

„Mazowsze. Wiadomości z regionu”

Biblioteka w Białej ma darmowe kody do ebooków

To tyle jest warte? O swojej kolekcji opowiada z...