Sport

Piłka nożna

wydrukuj podstronę do DRUKUJ26 marca 2019 | 13:47 komentarzy 1

(fot. Anna Kraćkowska )

Początek sezonu okazał się udany dla zawodników GLKS Wołuczy. W sobotę 23.03 na własnym boisku drużyna Waldemara Stasiewicza pokonała ekipę z Olimpii Jeżów 1:0.

Pierwsze spotkanie o punkty w nowym sezonie okazało się niezwykle udane dla zawodników GLKS Wołucza. Zmagania w rundzie rewanżowej skierniewickiej ligi okręgowej podopieczni Waldemara Stasiewicza rozpoczęli od podjęcia na własnym boisku Olimpii Jeżów.
Ligowe zmagania rozpoczęły się spokojnie. Przez pierwszą połowę zawodnicy GLKS Wołucza utrzymywali wysoki pressing na przeciwniku często atakując bramkę. Podopieczni trenera Stasiewicza po przejęciu piłki cierpliwie rozgrywali każdą piłkę napierając na bramkę przeciwnika. Cała pierwsza połowa przebiegała na nieznacznej przewadze GLKS-u, mimo to drużyna z Jeżowa próbowała odebrać piłkę w strefie średniej boiska oraz groźnie kontrować.
W drugiej połowie role nieco się odwróciły, a zawodnicy z Olimpii wyczuli zmęczenie Wołuczańskiego składu. Zawodnicy z Jeżowa spokojnie rozgrywali piłkę często atakując na bramkę przeciwnika wykorzystując sytuację sam na sam, w której przed stratą bramki Wołuczę uchronił bramkarz Przemysław Kopczyński, sparując piłkę na poprzeczkę.

Gra toczyła się dalej, a w spotkaniu nie padały żadne bramki. Gdy wydawało się, że mecz zakończy się bezbramkowym remisem szczęście uśmiechnęło się do zawodników Wołuczy. W doliczonym czasie gry, podczas wykonywanego rzutu rożnego Rafała Bednarka okazję do strzału wykorzystał Bartek Cechniak. Zawodnik GLKS Wołuczy wykorzystał dośrodkowanie kolegi dokonując celnego strzału głową na bramkę, zapewniając tym zwycięstwo drużynie z Wołuczy.
Dzięki wygranej nad Olimpią Jeżów podopieczni Waldemara Stasiewicza zdobyli trzy punkty i awansowali na trzecie miejsce w tabeli, wyprzedzając drużynę Jutrzenki Drzewce Tym samym do znajdującej się na drugim miejscu Macovii, zawodnikom z Wołuczy brakuje tylko dwóch punktów, a do lidera z Nieborowa sześciu.
W sobotnim spotkaniu drużyna GLKS Wołucza grała w składzie: Przemysław Kopczyński (bramkarz), Adrian Koper, Artur Walendziak (od 80. minuty meczu), Aleksander Stankiewicz, Paweł Czyż, Damian Kozik, Dominik Bińkowski(od 60. minuty gry),Kamil Seliga, Bartłomiej Cechniak, Patryk Dębski, Marceli Zieliński, Jakub Mierzejewski, Rafał Bednarek.
Kolejny mecz w ramach wiosennej kolejki GLKS Wołucza rozegra w przyszłą sobotę (30.03) w Miedniewicach. Podopiecznym Waldemara Stasiewicza przyjdzie się zmierzyć z Miedniewiczanką Miedniewice.