z powiatu

  wydrukuj podstronę do DRUKUJ28 marca 2019 | 19:02 komentarzy 1

(Anna Popłońska)

Wiesława Klimczak (PSL) i Kazimierz Sujka (PSL) stracili swoje stanowiska w prezydium rady gminy Rawa Mazowiecka. Za ich odwołaniem zagłosowało 8 radnych. Nowymi wiceprzewodniczącymi zostali Jerzy Król (KWW Michała Michalika „Bez Podziałów”) i Sławomir Woszczyk (PiS).

Mało kto spodziewał się takiego obrotu sprawy podczas środowej (27.03) sesji rady gminy. W trakcie trwania obrad, padł wniosek o wprowadzenie nowych punktów.

Radna Bożena Grzywka wnioskowała, by radni głosowali w sprawie odwołania Kazimierza Sujki z funkcji wiceprzewodniczącego rady gminy. Pod wnioskiem podpisało się 8 osób: Stanisław Chojecki (KWW Michała Michalika „Bez Podziałów”), Sławomir Woszczyk (PiS), Jerzy Król (KWW Michała Michalika „Bez Podziałów”), Marcin Kaźmierczak (KKW „Wspólnota”), Kamila Bors (PiS), Małgorzata Czajka (PiS), Halina Skoneczna (PiS) i Bożena Grzywka (KWW „Bez Podziałów”).

Dodatkowy punkt włączono do przodku obrad. W tajnym głosowaniu za odwołaniem dotychczasowego wiceprzewodniczącego Kazimierza Sujki było 8 radnych, a 6 zagłosowało przeciw. W kolejnym głosowaniu został wyłoniony nowy zastępca przewodniczącej. Został nim Sławomir Woszczyk.

Na tym zmiany w radzie gminy się nie zakończyły. Wniosek o odwołanie wiceprzewodniczącej Wiesławy Klimczak tym razem złożyła Kamila Bors. Pod wnioskiem podpisali się ci sami radni, co w przypadku odwołania Kazimierza Sujki. Wynik głosowania był identyczny. Za odwołaniem radnej Wiesławy Klimczak opowiedziało się 8 radnych, a 6 było przeciw. Nowym wiceprzewodniczącym został Jerzy Król.

Dlaczego doszło do zmian? Próbowała to wyjaśnić Bożena Grzywka. Przypominała, że są radni z kilku komitetów wyborczych, tymczasem większość stanowisk w radzie objęli ci, którzy startowali z list PSL-u.

– Uważam, że to nie fair. Nie było poszanowania drugiej strony. Gdyby wszystko było ustalone tak jak należy na początku, na pierwszej sesji to teraz nie byłoby żadnych zgrzytów – argumentuje Bożena Grzywka.

Więcej w kolejnym wydaniu „Głosu Rawy”(4.04).

Jak oceniasz artykuł? Głosów: 17

 • 5
  BARDZO PRZYDATNY
 • 1
  ZASKAKUJĄCY
 • 2
  PRZYDATNY
 • 1
  OBOJĘTNY
 • 2
  NIEPRZYDATNY
 • 2
  WKURZAJĄCY
 • 4
  BRAK SŁÓW

1Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~orzesz-tv 1 4 miesiące temu

  po prostu podczas środowej (27.03) sesji rady gminy nie wszyscy przyszli i opozycja to wykorzystała - i bardzo dobrze

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Artykuł załadowany: 0.1841 sekundy