(fot. MLUKS Rawa Mazowiecka )

Trzech reprezentantów MLUKS Rawa Mazowiecka w minioną sobotę (23.03) próbowało swoich sił w 91. Mistrzostwach Polski w Biegach Przełajowych PZLA (U18,U20, S). Maciek Budziński wywalczył ósme miejsce.

- Na cztery występy Maćka w mistrzostwach Polski w biegach przełajowych trzy trudno nazwać udanymi. W każdym z biegów zajmował odległe lokaty poza miejscami punktowanymi – komentuje Jarosław Wasiak, prezes Rawskiego MLUKS. – Trochę żartobliwie można powiedzieć, że organizatorzy uparli się, by Maciek w końcu mógł być zadowolony, bo niezmiennie od czterech lat organizują zawody w tym samym regionie czekając na dobry występ naszego średniodystansowca – dodaje z uśmiechem.
Trasa zawodów jest niewątpliwie trudna, posiada grząski teren oraz dość długi podbieg przez co nie wszyscy zawodnicy byli w stanie ukończyć zmagania. Na dystansie sześciu kilometrów wyjątkowo ciężki podbieg trzeba było pokonać aż sześciokrotnie. Nie powstrzymało to jednak Macieja Budzińskiego, który przez pierwsze dwa kilometry biegł ostrożnie, niemal na końcu stawki. Gdy kandydaci do medali wyszli na prowadzenie i zaczęli dyktować mocne tempo, Maciek zaczął przesuwać się do przodu mijając kolejnych zawodników. Na 1,5 km przed metą udało mu się zająć piątą pozycję mijając Roberta Górzyńskiego, medalistę mistrzostw Polski z lat ubiegłych. Niestety rawianin zaliczył mały kryzys na ostatnim podbiegu, przez co trzech innych zawodników zdołało go dogonić. Ostatecznie Maciej Budziński w mistrzostwach Polski w biegach przełajowych uplasował się na ósmym miejscu.


- To był najlepszy występ Maćka na mistrzostwach Polski w crossie. Mobilizował się podwójnie, bo na kilka minut wcześniej nieudany występ zaliczyła Magda Ciołak na dystansie czterech kilometrów - komentuje trener MLUKS Rawa Mazowiecka – Niestety Magda przez niemal dwa kilometry walczyła ze skurczami mięśni, które pozbawiły ją szans na walkę o czołowe lokaty. Ostatecznie bieg ukończyła zajmując punktowaną 20 lokatę. Do Rawy wracamy z ośmioma punktami SSM- dodaje.


W kategorii seniorów rawski klub na dystansie 4 kilometrów reprezentował Grzegorz Petrusiewicz. Ostatecznie bieg ten ukończył na 14. miejscu, na mecie niewiele tracąc do rywali.

Walentyna Juszczak

ostatnie aktualności ‹

Jak oceniasz artykuł? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Artykuł załadowany: 0.3011 sekundy