(fot. Orlęta Cielądz )

Pierwsze spotkanie w ramach wiosennego sezonu za Orlętami Cielądz. Drużyna z Cielądza podejmowała faworyta ligowej tabeli - Jutrzenkę Drzewce i triumfowała 2:1.

W miniony weekend rozpoczęła się wiosenna kolejka, pierwsze spotkania w ramach skierniewickiej ligi okręgowej rozegrała drużyna Orląt Cielądz, która na swoim boisku podejmowała ekipę Jutrzenki Drzewce.

Okazję do strzału zawodnicy z Cielądza mieli już 8. minucie meczu. Po strzale Patryka Prokopczyka z 30 metra piłka niemalże znalazła się w okienku bramki. Jednak czujny bramkarz Jutrzenki czubkami palców sięgnął ją i ostatecznie trafiła w poprzeczkę. W 36. minucie zawodnicy z Drzewiec wykorzystali okazję do strzału i objęli prowadzenie 1:0. Szczęście do zawodników z Cielądza uśmiechnęło się w 45. minucie. Sędzia odgwizdał rzut wolny po zagraniu ręką przez obrońcę Jutrzenki. Piłkę przy narożniku pola karnego ustawił Marcin Ciesielski, a po dokładnym dośrodkowaniu posłał piłkę na słupek. Akcję zamknął Mateusz Dzikowski, który strzałem z główki doprowadził do wyrównania wyniku przed przerwą.
Po powrocie na boisko piłkarze Jutrzenki zaczęli grać twardo, zwłaszcza w środkowej strefie boiska, co doprowadziło do przyznania przez sędziego kilku żółtych kartek. Bramkarz cielądzkiego składu kilkukrotnie ratował drużynę z opresji wygrywając pojedynki sam na sam z zawodnikami Jutrzenki.
W 85. minucie Daniel Skoneczny wykorzystał rzut rożny wrzucając piłkę na piąty metr. Celny strzał na bramkę po raz kolejny oddał Mateusz Dzikowski, który poprzez strzał głową wprowadził piłkę do bramki.
Pomimo doliczonych czterech minut, wynik meczu nie uległ zmianie. Ostatecznie Orlęta wygrały z Jutrzenką Drzewce 2:1.
Kolejne spotkanie cielądzka drużyna rozegra z Macovią Maków, w niedzielę (31.03) o godzinie 11.00, na boisku w Łyszkowicach.