Nie straszna im pogoda ani godzina. Grupa rawian systematycznie zaczyna niedzielny poranek od… joggingu. Od 27. Stycznia odbywają się „Rawskie Poranki Biegowe”.

Inicjatywa zapoczątkowana przez rawski Klub Triathlonowy trwa od 27 stycznia. Cyklicznie co niedziela, każdy mieszkaniec Rawy i powiatu rawskiego może spróbować swoich sił w bieganiu.
Cele każdy z uczestników ma różne, jedni biegają ponieważ jest to ich pasja, drudzy chcą poprawić kondycję, a trzeci po prostu potrzebują się poruszać. Nie straszny im ziąb, co udowodnili pojawiając się na pierwszych treningach już w styczniu. Do tej pory Rawskie Poranki Biegowe odwiedziło ponad 50 osób w różnym wieku. Grupa hobbystów biegania w żaden sposób nie jest zamknięta na nowych uczestników.Za każdym razem starają się dopasować tępo do najmniej wprawionych w bojach, tak by nikt nie odstawał. Mimo porannej pory towarzyszy im pozytywna energia, którą chętnie się dzielą. Trasy biegu bywają zróżnicowane i często dopasowane są do aktualnych możliwości biegowych uczestników.

Najdłuższy dystans liczył 15 kilometrów, jednak zazwyczaj jest to odległość 5,5 kilometra. Warunki na trasach także bywają różne. Trasa jednak bywa stateczna. Uczestnicy spotykają się pod wiewiórką nad rawskim zalewem, potem biegnąc po dość crossowym odcinku w okolicach Miasteczka Krwi Chrystusa. Dla tych, którzy nie zbyt dobrze czują się w bieganiu organizatorzy wymyślili inicjatywę. Każdy, kto chce zacząć aktywnie niedzielę może przyjechać … rowerem. Poranki biegowe odbywają się co niedzielę o 7 rano, a uczestnicy gromadzą się pod „wiewiórką”.
- Zachęcamy każdego, kto chce zmienić niedzielne poranki i trochę się poruszać. Niezależnie od wieku, kondycji czy sprawności – komentuje Grzegorz Stefaniak, prezes Triathlon Rawa. 

Walentyna Juszczak

ostatnie aktualności ‹

Jak oceniasz artykuł? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Artykuł załadowany: 0.2638 sekundy