z miasta

  wydrukuj podstronę do DRUKUJ1 kwietnia 2019 | 08:03
Upominki dla pacjentów

(fot. Joanna Kielak)

Wystarczy drobiazg – kredki dla dziecka, lakier do paznokci dla pań, krzyżówki dla panów – rawska amazonka Katarzyna Jędrzejak zachęca do udziału w niecodziennej zbiórce. Kolorowe prezenty przekazywane przez mieszkańców trafiają do pacjentów. Z misternie zapakowanymi upominkami rawskie amazonki odwiedziły niedawno pacjentki szpitala św. Ducha.

Zapoczątkowana kilka tygodni temu akcja okazała się strzałem w dziesiątkę. Z dnia na dzień przybywa kolorowych drobiazgów, które trafiają do pacjentów.

- Podobne zbiórki z powodzeniem prowadzone są w wielu miastach – mówi Katarzyna Jędrzejak, organizatorka zbiórki. - Wzorowałam się na akcji, którą prowadzą amazonki na Śląsku. Każdy, kto chce może podarować kolorowy drobiazg pacjentom oddziałów onkologicznych. Wystarczy dostarczyć to, co chcemy przekazać do jednego z kilku punktów na terenie Rawy.

Dzieciom możemy podarować kredki, mazaki, książeczki, gry, czy maskotki (pluszaki muszą być nowe). Nieco starszym pacjentkom można przekazać kremy do rąk, balsamy, lakiery do paznokci, kolorową drobną biżuterię, apaszki, chustki czy książki. Natomiast panom można podarować maszynki i kremy do golenia, kosmetyki, kolorowe skarpety, karty do gry, krzyżówki.

Patronat nad zbiórką objęło Rawskie Stowarzyszenie Amazonek. To właśnie panie ze stowarzyszenia zajmą się pakowaniem przekazanych drobiazgów i dostarczeniem ich pacjentom.

O tym, jaki uśmiech na twarzy chorego może wywołać bezinteresownie przekazany drobny prezent mogliśmy się niedawno przekonać. Z misternie zapakowanymi drobiazgami rawskie amazonki odwiedziły pacjentki szpitala św. Ducha. – To naprawdę miła niespodzianka i super pomysł – przekonywały nieco zaskoczone wizytą panie.

Zbiórka kolorowych drobiazgów trwa. Przedmioty można przynosić na spotkania Rawskich Amazonek. Panie spotykają się w każdy drugi wtorek w godz. 15.00-16.30 w sali konferencyjnej starostwa (pl. Wolności 1). Kolorowe drobiazgi można też zostawić w naszej redakcji (ul. Kościuszki 18), a także w Szkole Podstawowej w Boguszycach, Szkole Podstawowej w Pukininie, w Centrum Stomatologii Matysiak (al. Konstytucji 3 Maja 13), w Solarium Turbo Sahara (al. Konstytucji 3 Maja 42), a także w księgarni „Między kartkami” (pl. Piłsudskiego 7) i zakładzie fotograficznym „Foto Milejka” (ul. Kościuszki 18).

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 1

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 1
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

To tylko kolizja, a tymczasem powstał duży...

„Reymont” na zdalne. Nie wszyscy zatańczą...

Uchwała o tej opłacie budzi kontrowersje. Wójt...

10 mln zł na rewitalizację. Na jakie remonty...

Minister zdrowia: wprowadzamy pracę zdalną w...

Kierowca na własnej skórze poczuje zaostrzenie...

Bartosz przyszedł na świat 18 minut po północy...

Pracownik przygnieciony przez maszynę...

Jeden przypadek narkomanii i wciąż plaga...

eOGŁOSZENIA

Już teraz możesz dodać ogłoszenie w cenie tylko 1,00 zł za tydzień - POZNAJ NOWE OGŁOSZENIA