(fot. Akademia Holistyczna )

Przed wejściem do klatki odczuwają euforię. Wchodząc do niej skupiają się jedynie na przeciwniku i walce. Dwóch zawodników z Rawskiego Klubu Karate Kyokushin w sobotę (30.03) zmierzyli się podczas Turnieju MMA Elita w Skarżysku Kamiennej.

Intensywne przygotowywania do walki Piotr Czyrka oraz Jakub Klasztorny rozpoczęli już na osiem tygodni przed turniejem. Dwa razy dziennie pod czujnym okiem trenerów Adriana Bajana i Marcina Kopczyńskiego ćwiczyli się na matach oraz odbywali treningi motoryczne i siłowe.
- Przygotowywanie do walki nie różni się zbytnio od przygotowywania do zawodów lekkoatletycznych. Także pracujemy nad swoją wydolnością czy motoryką – tłumaczy Piotr Czyrka zawodnik RKKK.- Jedyną znaczącą różnicą jest to, iż podczas przygotowań do gali trzeba zrobić wagę – dodaje.
Przywiązanie do wagi nie jest tutaj przypadkowe, ponieważ to ona w sztukach walki określa kategorię zawodników.
- Podczas Turnieju MMA Elita limit kilogramów wynosił 75 kilo. Więc przygotowując się do zawodów korzystałem z porad dietetyka oraz zmieniłem swoją dietę by zgubić 7 kilo i mieścić się w wyznaczonym limicie - wyjaśnia Piotr Czyrka .
W Turnieju MMA Elita udział wzięło ośmiu zawodników z czterech klubów (Victoria Szydłowiec, Zenith FitFabric Łódź, Szkoła Walki Drwala Kraków i Rawski Klub Karate Kyokushin). Wydarzenie w Skarżysku Kamiennej niewiele różniło się od profesjonalnych gal MMA. Podczas imprezy prócz toczących się walk atrakcją dla uczestników była obecność znanych polskich zawodników sportów walki. Dodatkowo sędzią głównym zawodów był Albert Odzimkowski, profesjonalnego zawodnik oraz instruktor MMA.
Walki podczas turnieju prowadzone były w systemie pucharowym. Zawodnicy podzieleni zostali na dwie grupy po cztery osoby, a by wywalczyć pierwsze miejsce należało pokonać trzech przeciwników.
- Podczas pierwszego pojedynku przyszło mi się zmierzyć z Maciejem Michalskim z klubu Victoria Szydłowiec – opowiada Piotr Czyrka – Od samego początku walki udało mi się zdominować przeciwnika sprowadzając do parteru – dodaje.
Druga walka nie była już tak prosta dla zawodnika z Rawskiego Klubu Karate Kyokushin.
- Podczas półfinałów moim przeciwnikiem okazał się Dominik Wydra ze Szkoły Drwala Kraków. Walka na początku wydawał się wyrównana, jednak kopnięcie które dostałem na wątrobę doprowadziło do mojego nokautu – wspomina Piotrek.
Swoje zmagania podczas Turnieju MMA Elita Piotr Czyrka zakończył ostatecznie na trzecim miejscu.(fot.Akademia Holistyczna)

Nieco inaczej w zawodach potoczyły się losy drugiego z reprezentantów RKKK Jakuba Klasztornego.
Podczas ćwierćfinałów turnieju znaczną przewagą pokonał on Piotra Wiśniosa reprezentującego Viktorię Szydłowiec, awansując do półfinałów. Kolejnym przeciwnikiem na jego drodze okazał się Maciej Rębacz.
Podczas emocjonującej walki przedstawiciel rawskiego klubu górował nad przeciwnikiem, tym samym awansując do finału. Ostatecznie Jakub uległ Dominikowi Wydrze uplasowując się na drugim miejscu w zawodach.
- Myślę, że ten turniej był dla nas ważną lekcją . Wraz z Jakubem zdobyliśmy cenne doświadczenie. Turniej MMA Elita był dla nas takim przedsmakiem gal profesjonalnych, a podczas walk mogliśmy poczuć się niemal jak zawodowcy – komentuje Piotr Czyrka.
Już w najbliższą sobotę fani mieszanych sztuk walki będą mogli oglądać Adriana „Bartosa” Bartosińskiego wychowanka Rawskiego Klubu Karate Kyokushin podczas gali Wirtuoz Challenge 2 – NEXT STEP w Wolborzu.

Walentyna Juszczak

ostatnie aktualności ‹

Jak oceniasz artykuł? Głosów: 1

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Artykuł załadowany: 0.242 sekundy