(fot. Raw-Swim)

Pływacy z rawskiego klubu Raw-Swim zdobyli osiem medali podczas Zimowych Mistrzostw Województwa Łódzkiego roczników 2010,2009, 2008. Złoto dla Rawy wywalczyli Jan Kumanowski oraz Roxana Mydłowska.

W zawodach odbywających się w Łódzkiej Zatoce Sportu wzięło udział 272 zawodników. Poziom rywalizacji był niezwykle wysoki jednak w żaden sposób nie zatrzymało to podopiecznych Piotra Zimeckiego. Swój łódzki sukces reprezentanci klubu uzyskali w składzie: Stanisław Pocentek, Pior Majewski, Patrycja Krzywinicka, Weronika Galińska, Julita Niewczas, Piotr Szubert-Olszacki, Michał Krzywnicki, Alicja Sypuła, Lena Szcześniak, Roxana Mydłowska oraz Antoni Piotrowski. Załoga Raw-swim zmierzyła się łącznie w piętnastu kategoriach w trzech grupach wiekowych. Na dystansie 100m stylem dowolnym w kategorii 11 lat bezkonkurencyjny okazał się Jan Kumanowski zdobywając pierwsze miejsce na podium. Mierząc się na 50m stylem motylowym Jan uległ rywalowi ostatecznie zajmując drugie miejsce. Brąz w konkurencji 100m stylem dowolnym do lat 11 wywalczyła Julita Niewczas. Znacznie lepiej zaprezentowała się .ona jednak na dystansie 50m stylem klasycznym, gdzie zajęła drugie miejsce. Roxana Mydłowska zdeklasowała konkurencję zdobywając złoto w kategorii 50m stylem dowolnym do lat 9. Niestety na krótkim dystansie 25m stylem motylkowym Roxana uległa rywalce ostatecznie zajmując drugie miejsce. Brąz dla klubu zdobyła Lena Szcześniak na dystansie 50 metrów stylem klasycznym do lat 10. Piotr Szubert OIszacki zajął trzecie miejsce na 50m stylem klasycznym w kategorii wiekowej 10 lat.

Jan Kumanowski zdobywca I miejsca w kategorii 100m stylem dowolnym, 11 lat (fot. Raw-Swim)