z miasta

  wydrukuj podstronę do DRUKUJ8 kwietnia 2019 | 12:18
Puste sale lekcyjne

(fot. Anna Popłońska )

Większość nauczycieli przystąpiła do protestu. W rawskich szkołach nie ma zajęć dydaktycznych. Mimo wcześniejszych deklaracji pracownicy administracji i obsługi w większości nie strajkują. W trzech miejskich przedszkolach zapewniono opiekę dla ponad 40 dzieci.

O godzinie 8.00 rano tylko w jednej szkole w Rawie Mazowieckiej zabrzmiał dzwonek na lekcje. Do strajku nie przystąpili nauczyciele Katolickiego LO. W pozostałych szkołach rozpoczął się bezterminowy protest.

W Szkole Podstawowej nr 1 w Rawie Mazowieckiej do strajku przystąpiło ponad 70 nauczycieli. W placówce jest tylko jedno dziecko.

W „Dwójce” nauczyciele też protestują. - Komitet strajkowy ZNP rozpoczął strajk. Nauczyciele podpisali listę obecności. W szkole przebywa 3 dzieci, które mają zapewnioną opiekę – informuje w oświadczeniu Romana Sawicka, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2.

W Szkole Podstawowej nr 4 większość kadry pedagogicznej przystąpiła do strajku. Udziału w proteście nie bierze ponad 10 pracowników. W „Czwórce” zorganizowano opiekę dla kilkunastu uczniów.

W LO im. Marii Skłodowskiej-Curie wszyscy nauczyciele, którzy dziś przyszli do pracy rozpoczęli strajk. Do protestu przystąpili również pracownicy, którzy należą do „Solidarności”, mimo, że przedstawiciele tego związku podpisali porozumienie z rządem.

Zajęcia dydaktyczne nie odbywają się również w Zespole Szkół – Centrum Edukacji Zawodowej i Ustawicznej. Zaledwie kilkoro nauczycieli tej placówki nie przystąpiło do strajku.

Z powodu strajku pracowników szkoły zawieszone zostały zajęcia dydaktyczne w ZSP im. Reymonta.

Do protestu dołączyła większość nauczycieli rawskich przedszkoli. Pracownicy obsługi, mimo wcześniejszych deklaracji do strajku nie przestąpili. W placówkach przygotowywane są posiłki dla dzieci, które od rana przebywają w przedszkolach.

W przedszkolu nr 1 zapewniono opiekę 15 dzieciom. W przedszkolu nr 2 od rana przebywało 9 dzieci, a w przedszkolu nr 3 – 17.

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 5

 • 2
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 1
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 2
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

wydarzenia

Babilon MMA

Rawska drogówka brała udział, jak czytamy w...

A może fotopułapką po łapach wandalom

Wystawa w 40. rocznicę wprowadzenia stanu...

Mamy dla Was prezenty! ZADZWOŃ, ZAMÓW, GOTOWE!

Na sesji padły ostre słowa. Poszło o świetlice

Jak smakują Sadkowice? Mają smak chleba z...

Turniej Judo Akademii Sztuk Walki Tiger

Skierniewicka Izba Gospodarcza ma 30 lat. W rok...

eOGŁOSZENIA

Już teraz możesz dodać ogłoszenie w cenie tylko 1,00 zł za tydzień - POZNAJ NOWE OGŁOSZENIA