(fot. MLUKS Rawa Mazowiecka )

Zawodnicy MLUKS Rawa Mazowiecka po raz kolejny zaprezentowali wysoki poziom. Podczas Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików PZLA w biegach przełajowych zdobyli oni jedno drugie i dwa trzecie miejsca.

Kolejne cenne zwycięstwa zaliczyli zawodnicy MLUKS Rawa Mazowiecka. Podopieczni Jarosława Wasiaka w składzie Rafał Sobstel, Barbara Woźniak oraz Martyna Sęczek wywalczyli medale na Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików PZLA w biegach przełajowych.
- Rafał Sobstel na dystansie 3 kilometrów wydawał się pewniakiem do medalu – mówi Jarosław Wasiak, prezes klubu MLUKS Rawa Mazowiecka. – Był on doskonale przygotowany do biegu i w głębi duszy liczyliśmy na walkę o złoty medal. Jednak rywal z Kleszczowa ostatecznie okazał się lepszy, a Rafał uplasował się na drugim miejscu – dodaje.

Podobnie dobrze poradziły sobie Barbara Woźniak na dystansie 1,5 km oraz Martyna Sęczek na trasie 2,5 km. Obie zawodniczki rawskiego klubu od samego początku biegły w czołówce, nie zwalniając tempa.
- Basia brąz uzyskała fantastycznym finiszem. Będąc na 300m od mety znajdowała się na czwartej pozycji z poważną stratą do trzeciej lokaty – opowiada Jarosław Wasiak. – Jednak walka do końca i wiara we własne siły opłaciła się. Swoją rywalkę Basia wyprzedziła niemal na linii mety.

Punktowane lokaty na 3 km zdobyli również sprinter Mario Barra – Strzemiński (12 miejsce) oraz debiutant Igor Jarmundowicz (7 miejsce). 
- Tegoroczny start w Strawczynie to jeden z naszych najlepszych występów na tej imprezie. Ostatnio trzema medalami na Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików PZLA w biegach przełajowych mogliśmy pochwalić się w 2015 roku – mówi prezes klubu – W tegorocznej edycji drużynowo zajęliśmy drugą lokatę uzyskując 9 punktów. Oznacza to, że od 5 lat nie schodzimy niżej niż drugi stopień podium w ogólnej klasyfikacji zawodów. Wysoki poziom reprezentują także nasi zawodnicy. Rafał, Basia i Martyna to nasza przyszłość w biegach średnich, są utalentowani i pracowici. W sezonie halowym zdobywali medale w mistrzostwach okręgu. Jestem pod wrażeniem ich waleczności i pracowitości i bardzo się cieszę, że mogę ich trenować – dodaje.

Walentyna Juszczak

ostatnie aktualności ‹

Jak oceniasz artykuł? Głosów: 1

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Artykuł załadowany: 0.2705 sekundy