(fot. Anna Kraćkowska )

Ponad siedem i pół godziny trwało gaszenie jednego z budynków w Komorowie (gm. Cielądz), który wczorajszej (11.04) nocy stanął w płomieniach. Akcja była trudna, bo w pomieszczeniach znajdowała się duża ilość materiałów palnych, jak drewno, ubrania i stare meble.

Zgłoszenie o pożarze strażacy otrzymali o godzinie 20.00. Na miejsce zadysponowano trzy zastępy z JRG Rawa, w tym podnośnik hydrauliczny.

- Na miejscu okazało się, że budynek wypełniony jest wewnątrz bardzo dużą ilością materiałów palnych. Było to drewno, stare meble, ubrania, tworzywo sztuczne – mówi Marcin Szymański, komendant KP PSP w Rawie Mazowieckiej. - Materiały te należało sukcesywnie wynosić i przelewać wodą.

Do działań zadysponowano jeszcze pięć zastępów jednostek OSP należących do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego. Zawodowców wspierali druhowie z OSP w Cielądzu (2 zastępy), Rawie Mazowieckiej, Kurzeszynie i Sadkowicach.

- Gdy strażacy dotarli na miejsce zdarzenia ogień wychodził już na dach budynku i ścianę szczytową – opisuje st. bryg. Szymański. – W sumie podano sześć prądów wody i piany.

Akcja gaszenia i dogaszania pustostanu trwała ponad 7,5 godziny. – Kiedyś to najważniejszy budynek we wsi był – komentowali mieszkańcy, którzy przyglądali się prowadzonej przez strażaków akcji. – Sklep tu się mieścił, ale od dawna już stał pusty.

W budynku nikogo nie było. – Nikt nie został poszkodowany – potwierdza komendant Marcin Szymański. – Prawdopodobną przyczyną pożaru było podpalenie przez nieustalone osoby.

W czasie trwania akcji gaśniczej droga powiatowa z Pukinina w kierunku Regnowa (skrzyżowanie w miejscowości Komorów) była zablokowana. Ruchem kierowali rawscy policjanci.

Jak oceniasz artykuł? Głosów: 2

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
 • 1
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Artykuł załadowany: 0.2291 sekundy