Padł czytelniczy rekord

(fot. Anna Kraćkowska )

Ponad 500 książek za symboliczną złotówkę znalazło nowy dom. Miejska Biblioteka Publiczna w Rawie Mazowieckiej tradycyjnie już w ostatnią sobotę kwietnia zaprosiła mieszkańców na kiermasz książki. Chętnych do szperania w pudłach i pudełkach nie brakowało.

Inicjatywa rawskiej książnicy od lat cieszy się popularnością. W tym roku zainteresowanie kiermaszem przerosło wręcz jednak oczekiwania pracowników biblioteki.

- Pod względem frekwencji i sprzedanych książek kiermasz był rekordowy – mówi Zbigniew Pacho z MBP w Rawie Mazowieckiej. - Nasi czytelnicy z nieukrywaną radością i ciekawością przybyli „poszperać” na bibliotecznych regałach, by znaleźć tę jedyną  książkę, a czasami dziesięć lub nawet dwadzieścia tytułów,  które zasilą ich domowe biblioteczki.

Pracownicy biblioteki tradycyjnie zaproponowali miłośnikom dobrej literatury książki za symboliczną złotówkę oraz stolik z nowszymi egzemplarzami – po pięć złotych. Nowych właścicieli znalazło 517 książek „za złotówkę” i 48 droższych pozycji. Warto wspomnieć, że na kiermaszu można nabyć książki, które pochodzą z bibliotecznej selekcji, ale także darów od czytelników. – Nie ma nic gorszego od wyrzucenia książki – podkreśla Zbigniew Pacho. – Jeśli ktoś chce się pozbyć pozycji z domowej biblioteczki, niech przyniesie je do nas. Przyjmiemy wszystkie. Być można na kiermaszach, które organizujemy zyskają one nowego właściciela i w ten sposób podarujemy im drugie życie.

Pierwsi czytelnicy, którzy dokonali zakupów zostali obdarowani czerwoną różą. Jest to symbol Światowego Dnia Książki, a rawski kiermasz wpisuje się zawsze w obchody tego czytelniczego święta.

Kto nie zdążył na kiermasz, będzie miał okazję przejrzeć biblioteczne zbiory już w czerwcu. Kolejny kiermasz odbędzie się podczas Dnia Rawy. Pracownicy biblioteki rozstawią swój namiot u stóp zamkowej baszty w niedzielę, 9 czerwca.  

Anna Kraćkowska

ostatnie aktualności ‹

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 2

 • 2
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Uwierzyła, że dzwoni policjant, a potem...

Skierniewicka Izba Gospodarcza ma 30 lat. W rok...

Honory dla ikony Wilkowic. Ma posłuch wśród...

Udostępnił auto pracownikowi. Dostał mandat

Bądźmy widoczni – po zmroku

Uczucie wyznane na blisko 600 listach! Dalej...

„Mazowsze. Wiadomości z regionu”

Biblioteka w Białej ma darmowe kody do ebooków

To tyle jest warte? O swojej kolekcji opowiada z...