(fot. Joanna Kielak)

W rawskim LO im. Marii Skłodowskiej-Curie i Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Białej Rawskiej dziś (8.05) przed rozpoczęciem egzaminu maturalnego z języka angielskiego pojawiły się służby mundurowe. Do dyrekcji placówek trafiły maile z informacją o tym, że w budynkach zostały podłożone bomby.

Policjanci od poniedziałku (6.05) ustalają sprawcę bądź sprawców wywołania fałszywych alarmów bombowych w szkołach, w których odbywają się matury.

W poniedziałek – pierwszym dniu matur maile z ostrzeżeniem o rzekomym podłożeniu ładunków wybuchowych na terenie placówek trafiły do 122 szkół w całym kraju. W powiecie rawskim egzamin dojrzałości z języka polskiego przebiegał bez zakłóceń. Do żadnej z czterech szkół ponadgimnazjalnych tego dnia mail z informacją o bombie nie trafił.

Podczas drugiego dnia matur już 663 szkoły w kraju zgłosiły, że drogą mailową otrzymały informację o podłożeniu ładunku wybuchowego. Wśród tych placówek było też rawskie LO im. Marii Skłodowskiej-Curie.

- Wiadomość odebraliśmy o 8.20 – informuje Arkadiusz Woszczyk, dyrektor szkoły. – W mailu była informacja o tym, że rzekoma bomba ma wybuchnąć o 12.00. Na miejsce wezwaliśmy policję i straż.

Mundurowi przeszukali budynek. Ładunku wybuchowego nie znaleziono. – Nie było konieczności ewakuowania uczniów. Egzamin z matematyki rozpoczął się zgodnie z planem – mówi Arkadiusz Woszczyk.

W środę kolejne maile z informacją o ładunkach wybuchowych w budynkach szkół trafiły do rawskiego LO i ZSP w Białej Rawskiej. - Maila odebraliśmy po 6.00 rano. Z jego treści wynikało, że ładunki miałby być podłożone m.in. w sali egzaminacyjnej, szatni i sekretariacie – wylicza Jolanta Popłońska, dyrektor ZSP w Białej Rawskiej. - Wezwaliśmy służby, które przeszukały pomieszczenia. Nic nie znaleziono. Egzamin z języka angielskiego rozpoczął się punktualnie.

Jak oceniasz artykuł? Głosów: 5

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
 • 1
  ZASKAKUJĄCY
 • 1
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
 • 2
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Artykuł załadowany: 0.1826 sekundy