(fot. MLUKS Rawa Mazowiecka )

Trzynastu zawodników z MLUKS Rawa Mazowiecka spróbowało swoich sił podczas Europejskich biegów młodych Olimpijczyków.

- Europejskie Biegi Młodych Olimpijczyków w Bielicach to zawody w których startujemy od lat – opowiada Jarosław Wasiak prezes MLUKS Rawa Mazowiecka. -  Dla starszych zawodników  zawody te są alternatywą od trudnych startów na bieżni oraz możliwością poczucia własnej mocy. Dla młodszych to nierzadko początek sportu przez duże S – dodaje.

W tegorocznej edycji zawodów rawski klub reprezentowało 13 biegaczy. W kategorii klas trzecich sukces na dystansie 700 m w roczniku 2009 srebro wywalczyła Nadia Smyczek. Zaraz za nią na metę wbiegła Hanna Winnicka zdobywając trzecie miejsce. Na dystansie 700 m w roczniku 2007 w kategorii dziewcząt czwarte miejsce wywalczyła Amelia Dobrowolska. Nieco gorzej poszło Dominice Stańczak która zajęła siódmą pozycję w kategorii klas szóstych na dystansie 700 m.

Igor Jarmudnowicz wywalczył czwarte miejsce na dystansie 1000m w kategorii klas siódmych. Pięć miejsc niżej w klasyfikacji klas siódmych znalazł się Mario Barra- Strzemiński. 


(fot. MLUKS Rawa Mazowiecka)

W kategorii klas VIII na dystansie 1000 m bezkonkurencyjna okazała się Martyna Sęczek. Złoto w kategorii uzyskała wyprzedzając Martynę Korolczuk reprezentującą Szkołę Podstawową nr 4 w Rawie Mazowieckiej. Pierwsze miejsce na podium wywalczył także Rafał Sobstel pokonując wszystkich rywali startujących na dystansie 1500 m. W kategorii klas III gimnazjum na dystansie 1000 m  bezkonkurencyjna okazała się Marcelina Mordaka.

W kategorii szkół średnich najlepszą wśród dziewcząt okazała się Magdalena Ciołak. Rawianka zdeklasowała rywalki startujące na dystansie 1000 m. Na dystansie 1500 m w kategorii chłopców Maciej Budziński zwycięstwo zapewnił sobie wyprzedzając Mateusza Zarembe z Zespółu Szkół im. J.Iwaszk. w Sochaczewie.

 

Walentyna Juszczak

ostatnie aktualności ‹

Jak oceniasz artykuł? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Artykuł załadowany: 0.2525 sekundy