(fot. Anna Kraćkowska )

Uroczyste obchody Dnia Strażaka to w gminie Sadkowice tradycja. Każdego roku organizuje je inna jednostka. Tym razem do wspólnego świętowania zaprosili druhowie z OSP w Olszowej Woli, którzy jednocześnie obchodzili 70-lecie swojej jednostki.

- Być strażakiem to wciąż niezwykłe wyzwanie. To zaszczyt i obowiązek. To bezinteresowna służba innym, ciągła praca nas sobą i doskonalenie własnych umiejętności – podkreśliła wójt Karolina Kowalska składając druhom najlepsze życzenia.

Gminny Dzień Strażaka rozpoczęła msza święta w kościele w Lubani. Gospodarzami drugiej części uroczystości byli druhowie z Olszowej Woli. Jednostka świętuje w tym roku jubileusz 70-lecia. Impreza była także okazją, by oficjalnie oddać do użytku wyremontowany budynek remizy, który teraz będzie wiejską świetlicą.

- Wiele osób nie wierzyło, że jest to możliwe, ale inwestycja się udała – mówiła pani wójt. – Mam nadzieję, że to miejsce będzie motorem do dalszych działań i spotkań, a przede wszystkim integracji mieszkańców.

Generalny remont pochłonął blisko 390 tys. złotych (UG – 295 tys. zł, KP PSP – 9700 zł, Kraina Rawki – 24 796 zł, darowizna mieszkańców – 60 tys. zł). Nim goście mogli zobaczyć odnowione pomieszczenia, zasłużeni strażacy odebrali pamiątkowe medale i odznaczenia. Uroczystość uświetniła orkiestra dęta z Lubani.

Jak oceniasz artykuł? Głosów: 3

 • 3
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Artykuł załadowany: 0.2324 sekundy