(fot. Elżbieta Majcher )

Uczniowie SP 4 zaliczyli wspaniały występ podczas XXVII Europejskich Biegów Młodych Olimpijczyków. Janek Cała, Julia Modlewska oraz Martyna Karolczuk wywalczyli złoto w swoich kategoriach wiekowych.

Europejskie Biegi Młodych Olimpijczyków to prestiżowe zawody w biegach przełajowych odbywające się na terenie jednostki wojskowej w Bielicach koło Sochaczewa. 

Troje reprezentantów „Czwórki” odniosło zwycięstwa w swoich kategoriach wiekowych przybiegając na metę ze znaczną przewagą nad kolejnymi zawodnikami. Bezkonkurencyjny na dystansie 500m w kategorii klas I okazał się Janek Cała. Złoty medal na odległości 700 m w grupie klas V wywalczyła Julia Modelewska. Pierwsze miejsce na dystansie 1000 m w kategorii klas VII zdobyła Martyna Karolczuk.

Podobnie dobry start podczas zawodów miała Aleksandra Karolczuk która wywalczyła srebrny medal na dystansie 1000 m w grupie klas VIII.


(fot. Elżbieta Majcher) 

- Na uwagę zasługuje fakt, że dzień później podczas Warszawskiego Mityngu Otwarcia Sezonu Lekkoatletycznego Ola ustanowiła rekord życiowy na dystansie 600m (1:45,22 min)  – mówi Elżbieta Majcher , nauczyciel wychowania fizycznego w SP4-  od startu do mety Ola prowadziła prowadząc i zdecydowanie wygrywała swoją serię.

Wśród pozostałych naszych zawodników aż jedenastu uplasowało się w pierwszej 10-ce w swoich kategoriach wiekowych. W tegorocznej edycji biegów po raz pierwszy zorganizowano również bieg przedszkolaków na dystansie 200m, w którym wzięło udział sześcioro zerówkowiczów ze szkoły podstawowej nr 4 oraz najmłodsza 5-cio letnia Klaudia Kuba. Mali zawodnicy z „Czwórki” bardzo dobrze zaprezentowali się w tym biegu. Najlepiej wypadła Ania Kumanowska zajmując drugą lokatę wśród dziewcząt i 7 miejsce wśród wszystkich dzieci startujących w tym biegu.

Szkoła podstawowa Nr 4 została  nagrodzona pucharem wśród 8 najlepiej prezentujących się ekip podczas ceremonii otwarcia zawodów.

Opiekunami zawodników SP 4 byli nauczyciele wychowania fizycznego Elżbieta Majcher i Paweł Dębski wspierani przez panie Ewę Świąder, Annę Melon oraz Grażynę Chojecką.

Jak oceniasz artykuł? Głosów: 1

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Artykuł załadowany: 0.1997 sekundy