Podwójne złoto dla Raw-Swim

(fot. Raw-Swim)

Pięciu zawodników rawskiego klubu pływackiego Raw-Swim wzięło udział w finałach zawodów Od Młodzika Do Olimpijczyka. Julita Niewczas oraz Oliwia Kłos okazały się bezkonkurencyjne w swoich kategoriach wiekowych.

Od Młodzika do Olimpijczyka to cykl ogólnopolskich zawodów pływackich zapoczątkowany w grudniu 2011 roku przez AZS Warszawa. Celem sportowych zmagań jest między innymi popularyzacja pływania wśród dzieci i młodzieży jako dyscypliny wpływającej na wszechstronny rozwój zdolności ruchowych oraz budowanie w dzieciach postawy otwartej na aktywność fizyczną, ze szczególnym ukierunkowaniem na pływanie oraz bezpieczeństwo nad wodą.

Tegoroczny finał pływackich zmagań odbył się w sobotę (8.06) w stołecznym Parku Wodnym Warszawianka. Gwarantem wzięcia udziału w zawodach było przejście pięcioetapowych eliminacji.

Zmagania pływackie odbyły się w sześciu kategoriach wiekowych: 2005, 2006, 2007, 2008, 2009, 2010.


(fot. Raw-Swim) 

Rawski klub Raw-Swim reprezentowała piątka pływaków: Oliwia Kłos, Julita Niewczas, Jan Kumanowski, Roxana Mydłowska oraz Michał Krzywnicki.

Pierwsze miejsce na dystansie 100 m stylem klasycznym w roczniku 2007 wywalczyła Oliwia Kłos. Nieco gorzej poszło jej na trasie 50 m stylem motylkowym gdzie zajęła ósmą lokatę. Najlepsza na dystansie 100 m stylem klasycznym w roczniku 2008 okazała się Julita Niewczas. Rawska pływaczka w grupie jedenastolatków zajęła XI miejsce na odległości 100 m stylem dowolnym. W grupie wiekowej dziewięciolatków na dystansie 50 m stylem klasycznym czwarte miejsce zajęła Roxana Mydłowska. Nieco gorzej poszło jej w kategoriach 50 m stylem dowolnym (siódme miejsce), oraz 50 m stylem motylkowym (szóste miejsce). Wśród chłopców z rocznika 2008 czwarte miejsce na dystansie 50 m stylem motylkowym wywalczył Jan Kumanowski. Wśród dziesięciolatków na odległości 50 metrów stylem grzbietowym dwunaste miejsce zajął Michał Krzywnicki.

Walentyna Juszczak

ostatnie aktualności ‹

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 2

 • 2
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Święto kwiatów 2021: Parada (ZDJĘCIA)

Historia Słowian na wykładzie

Wystawa pełna światła

Turniej tenisa ziemnego

II etap Czwartków Lekkoatletycznych

Zmarł czwarty mężczyzna jadący busem

Bus zderzył się z ciężarówką. Trzy osoby nie...

"Mazowsze. Wiadomości z regionu"

Spektakl Świeczka zgasła na deskach muzeum