(fot. Walentyna Juszczak)

Roxana Mydłowska i Marcel Błaszczyk to nasze Sportowe Talenty 2019. To właśnie ich sukcesy doceniło plebiscytowe jury. Największą popularność w głosowaniu uzyskali natomiast Joanna Melon i Jan Kumanowski. Do nich trafiły puchary Czytelników „Głosu”. Podczas czwartkowej (13.06) Gali Mistrzów Nauki i Sportu podsumowaliśmy drugą edycję naszego plebiscytu Sportowy Talent.

Są młodzi, zdolni, wytrwali w dążeniu do osiągania kolejnych sukcesów. Liczymy, że to właśnie wśród tegorocznych kandydatów do tytułu Sportowy Talent znajdują się przyszli olimpijczycy i mistrzowie świata.

Za nami druga już odsłona plebiscytu „Głosu”, w którym promujemy utalentowanych młodych sportowców.

Na listach nominowanych do tytułu znaleźli się: Natan Błaszczyk, Mateusz Gasiński, Adrian Kryczka, Adam Kwapiś, Joanna Melon, Roxana Mydłowska i Michał Stalmach oraz Julia Bartoszek, Patryk Bernaciak, Piotr Beska, Marcel Błaszczyk, Natalia Borowiec, Bartosz Dudek, Martyna Gasińska, Maciej Gruszfeld, Aleksandra Karolczuk, Martyna Karolczuk, Oliwia Kłos, Krystian Kochal, Wiktoria Kocik, Aleksander Kopczyński, Jan Kumanowski, Jan Lewandowski, Igor Łuczyński, Julia Modelewska, Julita Niewczas, Natalia Piotrowska, Mateusz Sypniewski i Patrycja Żmudzka.

W tym roku zmodyfikowaliśmy zasady plebiscytu. O tym, do kogo trafi puchar i tytuł Sportowy Talent 2019 zdecydowali eksperci – trenerzy i nauczyciele wychowania fizycznego.

W ubiegły piątek (7.06) w naszej redakcji obradowała komisja w składzie: Elżbieta Majcher – trenerka i nauczycielka wychowania fizycznego w SP 4, Zbigniew Bajan – trener i nauczyciel wychowania fizycznego w SP 2, Damian Kuligowski – trener piłki nożnej, Jarosław Wasiak – trener i nauczyciel wychowania fizycznego w SP 1 oraz Zbigniew Urbański – podinspektor ds. sportu w rawskim ratuszu.

Plebiscytowe jury było wyjątkowo zgodne w ocenie osiągnięć młodych sportowców w kategorii klas IV-VIII. Eksperci jednomyślnie uznali, że tytuł i puchar powinien trafić w ręce zdolnego tenisisty stołowego – Marcela Błaszczyka, piątoklasista z rawskiej „Dwójki”.

W młodszej kategorii wiekowej, po przeliczeniu przyznawanych nominowanym punktów okazało się, że tytuł i puchar w tym roku odbierze utalentowana pływaczka – Roxana Mydłowska, drugoklasistka z SP 1.

O tym, do kogo trafią kolejne nagrody – puchary Czytelników „Głosu” zdecydowali oczywiście nasi Czytelnicy, którzy głosowali na kandydatów poprzez SMS-y i kupony zamieszczone w trzech kolejnych wydaniach tygodnika.

Wszystkie głosy oddane na danego kandydata zostały zsumowane i utworzyły jeden wynik. Przypominamy – jeden SMS to 1 głos, jeden kupon to 5 głosów.

Puchar Czytelników „Głosu” w plebiscycie SPORTOWY TALENT 2019 w grupie klas I-III otrzymała lekkoatletka Joanna Melon, uczennica I klasy. W starszej grupie wiekowej puchar trafił do pływaka, czwartoklasisty – Jana Kumanowskiego. Oboje uczą się w rawskiej „Czwórce”.

Dziękujemy za udział w głosowaniu. Gratulujemy zwycięzcom, a wszystkim młodym zawodnikom biorącym udział w plebiscycie życzymy kolejnych sukcesów.

 

Jak oceniasz artykuł? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Artykuł załadowany: 0.4108 sekundy