Pierwsza impreza dla rawskich czytelników

(fot. Anna Kraćkowska )

Siostry Iga i Antonina Szczepańskie, Konstancja Dzierżanowska oraz Zuzanna Stanecka to Czytelnicy Roku 2018 Miejskiej Biblioteki Publicznej dla Dzieci. Podsumowaniem czytelniczej zabawy książnica oficjalnie zainaugurowała swoją działalność po powrocie do starej, ale wyremontowanej siedziby przy placu Piłsudskiego.

Lokal w zupełnie nowej odsłonie. Miła atmosfera wciąż niezmienna. MBP dla Dzieci po dwuletniej przerwie wróciła do siedziby przy „dużym” kościele. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, panie zainaugurowały swoją działalność podsumowaniem konkursu „Czytelnik Roku 2018”. Wspólną nagrodą dla wszystkich małych czytelników było zaproszenie na przedstawienie „Pippi Wędrowniczka” w wykonaniu Teatru Urwis. Książkowe upominki i pamiątkowe dyplomy przygotowano natomiast dla tych, którzy w ubiegłym roku przeczytali najwięcej książek.

- Wyniki konkursu ustaliliśmy 31 grudnia na podstawie wydruku komputerowego z naszego systemu bibliotecznego – wyjaśniła Katarzyna Kwapisiewicz. – Przypomnę tylko, że mamy trzy kategorie wiekowe. W młodszych, czyli dzieci do lat 5 oraz 6-12 lat przyznałyśmy po dziesięć miejsc, a w najstarszej grupie młodzieżowej 13-15 lat nagrodziliśmy trzy osoby.

W aktualnym wydaniu "Głosu" najlepsi czytelnicy zdradzają nam swoje literackie upodobania. Znajdziecie tam również listę Czytelników Roku 2018. Zachęcamy do lektury. 

Podpowiadamy, że w styczniu ruszyła druga edycja konkursu – Czytelnik Roku 2019. Co zrobić, aby wziąć w nim udział? Wystarczy przyjść do biblioteki i zabrać do domu interesującą lekturę, a najlepiej kilka. Najlepszych czytelników poznamy na początku przyszłego roku.

Anna Kraćkowska

ostatnie aktualności ‹

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 3

 • 3
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Łódzkie na PLUS

Weekend blisko Warszawy dla sympatyków natury

Strażacy z subregionu żyrardowskiego dostaną...

Praca u najlepszych

Łódzkie na PLUS

Wystawa prac Estery Karp w Skierniewicach. Dla tego...

ŁÓDZKIE NA PLUS

Król zimowych stylizacji

Namalowane sercem. Prace dzieci trafiły na...

eOGŁOSZENIA

Już teraz możesz dodać ogłoszenie w cenie tylko 5,00 zł za tydzień - POZNAJ NOWE OGŁOSZENIA