(fot. Anna Kraćkowska )

Spotykają się od dekady. – 9 maja 2009 roku nastąpiło uroczyste otwarcie Klubu Seniora Promyk – przypomniała Honorata Szadkowska. – Nazwa bardzo trafna, wdzięczna, napawająca nadzieją. W tym duchu wytrwaliśmy do pięknego jubileuszu.

Tradycją stało się, że członkowie sadkowickiego oddziału Emerytów, Rencistów i Inwalidów są gospodarzami uroczystości z okazji Światowego Dnia Inwalidy (biorą w niej udział także zaprzyjaźnieni seniorzy z Regnowa i Cielądza). W tym roku miała ona szczególny charakter, ponieważ połączono ją z jubileuszem 10-lecia Klubu Seniora Promyk.

- Nasz Klub wciąż daje nam wiele radości ze wspólnych spotkań - podkreśliła pani Honorata, która poprowadziła spotkanie. - Z optymizmem wkraczamy w następne dziesięciolecie integracji osób starszych.

Wójt z okazji jubileuszu na ręce prezesa oddziału Bolesława Czerwińskiego i jego żony Wiesławy złożyła bukiet kwiatów oraz bon o wartości 800 złotych. Pieniądze zostaną przeznaczone na działalność Klubu.

- Gratuluję wspaniałej organizacji i ciekawych pomysłów – podkreśliła Karolina Kowalska. – Życzę wam wszelkiej pomyślności i wytrwałości w tym, co robicie, jak najmniej problemów i jak najwięcej spotkań w miłym gronie. Niech wasza praca zawsze cieszy się uznaniem, daje wam radość i zadowolenie.

Część oficjalną uroczystości zakończył wspólny obiad. Seniorzy nie zapomnieli także o części artystycznej – były wiersze, piosenki, mini kabaret. W przyjacielskiej atmosferze grupa bawiła się do późna w sali bankietowej w Kaleniu.

Oddział się rozrasta

Spotkanie było okazją, by wręczyć legitymacje członkowie. Odebrali je: Jadwiga Biskupiak, Teresa Krakowiak i Danuta Kowalczyk.

W szeregi związku oficjalnie wstąpili: Roman Nowakowski, Romuald Ptasiński, Teresa Major, Barbara Kępa, Teresa Grzegołowska, Krystyna Sęczek, Katarzyna Rzeźnicka, Zofia Kwiatkowska, Regina Redlisiak, Mirosław Kwiatkowski, Ewa Michalik, Kazimierz Michalik i Stanisław Starczewski.

Ciepłym kocem z okazji 80. urodzin obdarowano: Leokadię Siudzińską, Władysławę Stawińską, Jadwigę Biskupiak i Katarzynę Lichańską. 

Anna Kraćkowska

ostatnie aktualności ‹

Jak oceniasz artykuł? Głosów: 4

 • 4
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Artykuł załadowany: 0.3845 sekundy