kultura

  wydrukuj podstronę do DRUKUJ19 czerwca 2019 | 13:15

(fot. Walentyna Juszczak )

W poniedziałkowe (17.06) popołudnie uczniowie Społecznego Ogniska Muzycznego zagrali dla publiczności zebranej w Miejskiej Bibliotece dla Dzieci.

Publiczność powitała młodych instrumentalistów gorącymi brawami. Uczniowie placówki w miniony poniedziałek zagrali ostatni koncert w tym roku szkolnym. Muzyczne widowisko otworzyła dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej.

- Jest nam niezmiernie miło gościć w naszych progach uczniów Społecznego Ogniska Muzycznego – witała zebranych Olga Burdzińska, dyrektor MBP. – Podczas dzisiejszego koncertu będziecie mogli państwo posłuchać pięknej muzyki w wykonaniu utalentowanej młodzieży.

Po oficjalnym rozpoczęciu swoje muzyczne talenty zaprezentowało ponad trzydziestu młodych artystów. Koncert zainaugurował mini recital wokalny Aleksandry Kocik, solistki Społecznego Ogniska Muzycznego.

Po wokalnym występie na scenie pojawili się uczniowie klas: fortepianu, akordeonu, gitary oraz keyboardu. W ich wykonaniu publiczność mogła usłyszeć utwory od klasyki poprzez muzykę rozrywkową i filmową do muzyki ludowej i biesiadnej.


(fot. Walentyna Juszczak ) 

Przed publicznością prezentowały się zespoły, duety oraz soliści. Godzinny koncert był ostatnim występem przed zakończeniem roku szkolnego w SOM. Młodych artystów do poniedziałkowego koncertu przygotowali: Lidia Podwysocka-Leśniak, Wojciech Szymański i Cezary Blewązka.

Oficjalne zakończenie roku szkolnego w SOM odbędzie się w najbliższą środę (19.06) o godzinie 16.30 w Szkole Podstawowej im Kornela Makuszyńskiego w Rawie Mazowieckiej.

 


(fot. Walentyna Juszczak) 

Walentyna Juszczak

ostatnie aktualności ‹

Jak oceniasz artykuł? Głosów: 1

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Artykuł załadowany: 0.2505 sekundy