(fot. KPP w Rawie Mazowieckiej )

Z dachu przejeżdżającego auta spadł portfel. W środku było kilka tysięcy złotych. Uczciwi znalazcy bez wahania odnieśli go na komendę. Portfel z gotówką i dokumentami trafił już do wdzięcznego właściciela.

Dwoje mieszkańców Rawy Mazowieckiej przechodziło ulicą Tomaszowską (19.06). Nagle z dachu przejeżdżającego seata spadł portfel. Banknoty – prawie trzy tysiące złotych – rozsypały się na jezdnię.

- Świadkowie próbowali zatrzymać kierowcę, jednak ten nie zauważył ich i odjechał – mówi Agata Krawczyk, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Rawie Mazowieckiej. - 59-latkowie bez wahania pozbierali gotówkę i wraz z portfelem przynieśli do komendy.

Policjanci ustalili właściciela zguby i jeszcze tego samego dnia zwrócili mu portfel wraz z całą zawartością.

- Mieszkaniec powiatu rawskiego przez roztargnienie zostawił portfel na dachu swojego auta i odjechał – wyjaśnia sierż. sztab. Krawczyk. - Kiedy zgłosił się do komendy, nie krył wzruszenia i wdzięczności. Powiedział, że aby zarobić tę kwotę przez ostatnie dwa tygodnie bardzo ciężko pracował w 30-stopniowym upale podczas zbioru truskawek.

Uczciwa postawa rawian jest godna naśladowania i pochwały.

- Choć takie zachowanie powinno być normą, w dzisiejszych czasach jest coraz rzadsze i tym bardziej zasługuje na wyróżnienie i słowa uznania – podkreśla rzeczniczka rawskiej KPP. – Przypominamy, że znalezione rzeczy nie stają się naszą własnością. Powiedzenie ,,znalezione nie kradzione” nie ma odzwierciedlenia w kodeksie karnym. Rzeczy znalezione należy oddać właścicielowi, w przeciwnym razie popełniamy przestępstwo przywłaszczenia.

Jak oceniasz artykuł? Głosów: 8

 • 5
  BARDZO PRZYDATNY
 • 2
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
 • 1
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Artykuł załadowany: 0.2387 sekundy