(Fot. Anna Popłońska)

Boguszyce na kilkanaście godzin stały się stolicą 20. edycji „Kolorów Polskich”, czyli Wędrownego Festiwalu Filharmonii Łódzkiej (6.07). Publiczność miała okazję wysłuchać dwóch wyjątkowych koncertów.

Pierwszy koncert "Sacrum Profanum" został zorganizowany w XVI-wiecznym drewnianym kościele w Boguszycach. Wystąpiło trio S.H.A., czyli Susanna Jara, Hanka Wójciak i Jac­ek Długosz. Publiczność nagrodziła artystów gromkimi brawami.

Drugi koncert odbył się w plenerze przy Centrum Aktywności Kulturalnej. Na scenie ponownie wystąpiła Susanna Jara, ale tym razem z zespołem. Artystka urodziła się na Ukrainie, ale od 27 lat mieszka w Polsce. Koncertuje i tworzy od dziecka zgłębiając różne muzyczne ga­tunki. Śpie­wa w  6językach: cerkiew­nosłowiańskim, polskim, ukraińskim, łemkowskim, rosyjskim i angielskim.

Muzycznemu wydarzeniu towarzyszyły stoiska wiosek i zagród tematycznych, rękodzieła, Nieformalnego Stowarzyszenia Artystów i Twórców Rawskich, Koła Gospodyń Wiejskich w Boguszycach oraz wystawa fotograficzna.

Koncert „Kolory Polski” odbył się w partnerstwie z Małopolską Organizacją Turystyczną, która organizuje festiwal „Muzyka zaklęta w drewnie”.

Anna Popłońska

ostatnie aktualności ‹

Jak oceniasz artykuł? Głosów: 1

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
 • 1
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Artykuł załadowany: 0.2687 sekundy