(fot. Joanna Kielak)

Po prawie dwóch latach oczekiwania mieszkańcy osiedla Zamkowa Wola nie będą już musieli wysiadać z autobusu komunikacji miejskiej na zastawionym samochodami parkingu. Rozpoczęła się budowa zatoki postojowej.

Prawie 27 tys. złotych będzie kosztowała budowa zatoki postojowej dla wysiadających na osiedlu Zamkowa Wola. Pracownicy wybranej w przetargu firmy w poniedziałek (8.07) rozpoczęli prace przy inwestycji.

Na realizację, wydawałoby się mało skomplikowanego zadania, mieszkańcy osiedla czekali prawie dwa lata. Pismo z prośbą o zmianę lokalizacji przystanku z podpisami ponad 100 osób trafiło do rawskiego ratusza we wrześniu 2017 roku. O tym, że miejsce, gdzie obecnie zatrzymuje się autobus zostało wybrane niefortunnie zarówno pasażerowie, jak i urzędnicy wiedzieli od momentu uruchomienia linii.

Nad wyborem nowej lokalizacji urzędnicy zastanawiali się kilka miesięcy. W końcu została wybrana. Zadanie miało zostać zrealizowane w ubiegłym roku. Pasażerowie najpóźniej jesienią mieli wysiadać już nie przy parkingu, a na odpowiednio oznaczonym przystanku. Z planów nic nie wyszło. W zamian za to, o około 30 metrów przeniesiono przystanek dla pasażerów wsiadających na osiedlu. Zbudowano zatokę, ustawiono wiatę.

W budowie zatoki dla wysiadających przeszkodziły roboty, które w tym czasie na osiedlu prowadziła gazownia.

Temat powrócił w tym roku. Urzędnicy zdecydowali, że ogłoszą jeden przetarg na dwie inwestycje. Szukali wykonawcy, który wyremontuje nawierzchnię dróg na terenie Szkoły Podstawowej nr 4 i zbuduje zatokę postojową dla autobusu komunikacji miejskiej. Jednym z kryteriów oceny ofert był deklarowany termin zakończenia prac.

Firma, która wygrała przetarg deklarowała, że oba zadania zrealizuje do połowy sierpnia.

Wszystko wskazuje jednak na to, że zatoka powstanie wcześniej.

Jak oceniasz artykuł? Głosów: 2

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 1
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Artykuł załadowany: 0.275 sekundy