(fot. Walentyna Juszczak )

W miniony weekend (6-7.07) na kortach tenisowych przy hali OSiR „Tatar” rozegrano Mistrzostwa Rawy w grze podwójnej. W finale para Tomasz Leszczuk i Szymon Leszczuk pokonała Bartosza Kruszonę i Grzegorza Szymańskiego 7:6, 6:1.

W sobotę (6.07) odbyły się eliminacje do półfinałów. Na dwóch kortach mierzyli się tenisiści w ramach poszczególnych grup. W grupie A znalazło się pięć par: Tomasz Leszczuk/Szymon Leszczuk, Łukasz Janiak/Sebastian Szczerkowski, Andrzej Gradowski/Wojciech Sadach, Krzysztof Kwapisz/Mirosław Kramarz, Piotr Pietrzyk/Krzysztof Uzar. W grupie B o pierwsze miejsce walczyły pary: Patryk Karpiński/Sylwester Szymański, Grzegorz Szymański/Bartosz Kruszona, Ryszard Woźniak/Marek Goszkiewicz, Piotr Michalak/Marcin Zdunek. W eliminacjach w każdej grupie pary grały w systemie „każdy z każdym”. Do półfinału zawodów awansowały dwie najlepsze pary z danej grupy.

W grupie A do półfinału awansowały dwójki Tomasz Leszczuk/Szymon Leszczuk oraz Krzysztof Uzar/Piotr Pietrzyk. W grupie B udział w półfinale wywalczyły pary Bartosz Kruszona/Grzegorz Szymański oraz Ryszard Woźniak/Marek Goszkiewicz.

Półfinały zostały rozegrane w niedzielne (7.07) popołudnie. W pierwszym zmierzyły się pary Pietrzyk/Uzar z dwójką Szymański/Kruszona. Półfinałowy pojedynek zakończył się wygraną pary Bartosz Kruszona/Grzegorz Szymański, którzy awansowali do finału. Drugie półfinałowe spotkanie rozegrało się między parą Tomasz Leszczuk/Szymon Leszczuk a Ryszardem Woźniakiem i Markiem Goszkiewiczem. Od początku rywalizacja wydawała się wyrównana. Pierwszego seta wygrała para Ryszard Woźniak i Marek Goszkiewicz 6:3. W drugim secie lepsza okazała się dwójka Tomasz i Szymon Leszczuk (5:6) i to oni ostatecznie pokonali parę Goszkiewicz/Woźniak w tie-break-u 10:5.


(fot. Walentyna Juszczak) 

Finałowe spotkanie rozegrały pary Bartosz Kruszona/Grzegorz Szymański i Tomasz Leszczuk/Szymon Leszczuk. Od początku obie drużyny starały się zyskać jak najwięcej punktów w gemie. Ostatecznie zwycięsko z pojedynku wyszła para Tomasz i Szymon Leszczuk pokonując Bartosza Kruszonę i Grzegorza Szymańskiego w dwóch setach 7:6 i 6:1. Zwycięskie pary zostały uhonorowane pamiątkowymi statuetkami.

Najbliższe tenisowe zawody odbędą się w ostatni weekend sierpnia. Tenisiści zmierzą się w rozgrywkach o puchar burmistrza Rawy.

Jak oceniasz artykuł? Głosów: 1

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Artykuł załadowany: 0.1717 sekundy