(fot. Anna Kraćkowska )

W minioną niedzielę (14.07) na boisku sportowym w Wołuczy odbył się piłkarski finał Pucharu Starosty Rawskiego. Po emocjonujących rozgrywkach z pojedynku zwycięsko wyszła drużyna gospodarzy, w dogrywce pokonując LKS „Wola” Wola Chojnata 5:1.

Od pierwszych minut meczu emocje sięgały zenitu. Obie drużyny zacięcie walczyły o utrzymanie się przy piłce w środku boiska. Jednak znacznie częściej przy futbolówce znajdowała się drużyna Woli. Przyjęta przez gości taktyka poskutkowała pierwszą bramką meczu. Podczas akcji podbramkowej piłkę w pole karne Wołuczy wrzucił Piotr Górski. Sytuację idealnie wykorzystał Mateusz Kociszewski wyprowadzając Wolę na jednobramkową przewagę. Urata gola „obudziła” nieco piłkarzy z GLKS-u, którzy zaczęli ostro kontrować na bramkę drużyny z Woli Chojnata, jednak bez efektu. Dodatkowo utrata bramki wprowadziła nerwową atmosferę do gry gospodarzy. Piłkarze Wołuczy zaczęli niepotrzebnie faulować oraz wprowadzać twarde elementy gry. Przyjęta przez nich taktyka poskutkowała żółtą kartką dla Patryka Dębskiego. Mimo licznych prób wyrównania wyniku pierwsza połowa spotkania zakończyła się na korzyść Woli (1:0).

Od początku drugiej części spotkania przy piłce częściej utrzymywali się piłkarze z Wołuczy. Podopieczni Waldemara Stasiewicza przenieśli prowadzenie piłki na skrzydła wykańczając swoje akcje próbami strzału na bramkę. Wola skupiła się głównie na odbiorze piłki w środku pola. Minuty meczu mijały, a gra stawała się bardziej chaotyczna i nerwowa. Roztargnienie Woli wykorzystał Artur Walendzik, wyrównując wynik meczu na 1:1. W 71 minucie spotkania, po faulu na jednym z zawodników Woli, drugą żółtą kartkę otrzymał Patryk Dębski, przez co Wołucza spotkanie kończyła w dziesięciu. Po dziewięćdziesięciu minutach spotkanie zakończyło się jednobramkowym remisem. Ostatecznie w podyktowanej przez sędziego dogrywce, lepsi okazali się gospodarze, którzy pokonali Wolę Chojnata 5:1.

(fot. Anna Kraćkowska)

Obydwa zespoły otrzymały pamiątkowe puchary, dyplomy oraz nagrody rzeczowe w postaci sprzętu sportowego.

Ogółem w ramach rozgrywek o puchar Starosty Powiatu Rawskiego odbyło się 6 meczy. W trakcie tych spotkań padło 25 bramek.