z powiatu

  wydrukuj podstronę do DRUKUJ7 sierpnia 2019 | 11:31

(fot. Joanna Kielak)

Mieszkańcy powiatu rawskiego mają czas do 12 sierpnia na przelanie na papier swoich pomysłów na wydanie 50 tys. złotych w ramach powiatowego budżetu obywatelskiego. Pieniędzy wystarczy na realizację maksymalnie 10 wniosków, które uzyskają największe poparcie w głosowaniu.

Pomysły urzędników na to, jak zorganizować nabór projektów były różne. Początkowo zastanawiano się, czy puli 50 tys. zł nie podzielić na poszczególne gminy. Ostatecznie jednak z tej opcji zrezygnowano.

Określono natomiast, że koszt realizacji jednego zadania nie może być niższy niż 5 tys. zł i wyższy niż 10 tys. zł. Proponowane zadanie musi być zrealizowane w jednym roku kalendarzowym na obszarze powiatu i ma służyć jego mieszkańcom.

Po uwzględnieniu uwag nadzoru prawnego wojewody, zgodnie z regulaminem projekt do budżetu obywatelskiego może złożyć niepełnoletni mieszkaniec powiatu. Nie trzeba też mieć 18 lat, by wziąć udział w głosowaniu nad wnioskami. Projektów nie mogą natomiast składać organizacje pozarządowe, choć urzędnicy w pierwszej wersji wprowadzili taki zapis.

Mieszkaniec może złożyć tylko jeden projekt. Do wniosku, w którym zostanie opisany pomysł do realizacji trzeba dołączyć listę osób popierających projekt. W wykazie musi znaleźć się przynajmniej 30 nazwisk mieszkańców powiatu.

Zgłoszenie projektu powinno zawierać dane wnioskodawcy oraz informacje o zadaniu z jego opisem, uzasadnieniem i wyliczonym szacunkowym kosztem realizacji.

Na przelanie na papier swoich pomysłów na wydanie 50 tys. złotych mieszkańcy mają czas do 12 sierpnia. Zgodnie z harmonogramem do 26 sierpnia zespół opiniujący powinien zweryfikować zgłoszone propozycje zadań. Ile i jakie wnioski zostały zgłoszone do budżetu obywatelskiego dowiemy się 28 sierpnia. Wnioskodawcy, których pomysły nie zostałyby dopuszczone do głosowania będą mieli czas do 4 września na złożenie odwołania. Do 11 września poznamy zweryfikowaną i zatwierdzoną przez zarząd powiatu listę zadań dopuszczonych do głosowania.

Głosowanie nad pomysłami mieszkańców zaplanowano od 12 września do 12 października. Ogłoszenie wyników ma nastąpić 16 października.

Projekty, które zwyciężą w głosowaniu powinny zostać zrealizowane do końca listopada.

Jak oceniasz artykuł? Głosów: 1

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Artykuł załadowany: 0.2737 sekundy