(fot. Walentyna Juszczak )

Ponad 30 młodych kadrowiczów województwa dolnośląskiego oraz zawodnicy Łódzkiego klubu MKS Jedynka Łódź przebywają na letnim obozie w Rawie Mazowieckiej.

Letnie zgrupowanie w Rawie Mazowieckiej jest pierwszym w wyjazdowym treningiem w nowym sezonie. Podczas treningów młodzi pingpongiści skupiają się na udoskonalaniu swojej techniki oraz uczeniu się nowych taktyk. W programie obozu nie zabrakło także wewnętrznych turniejów oraz rywalizacji.

- Młodzicy, kadeci i juniorzy z naszej kadry na treningach ćwiczą z tenisistami z łódzkiego klubu. Podczas ćwiczeń zawodnicy doszkalają swoje serwisy oraz poprawiają swoje umiejętności techniczne, grając dużo na stołach– mówi Ziemowit Bańkosz, trener kadry województwa dolnośląskiego.

Dodatkowo rawscy goście codziennie rano biegają w około zalewu. Niestety akwen wodny to jedyne miejsce, które dolnośląscy tenisiści mają okazję zobaczyć.

- Staramy się stuprocentowo wykorzystać nas pobyt tutaj, dlatego młodzież nie ma czasu na zwiedzanie czy spacery po mieście- dodaje trener.

Głównym powodem wyboru Rawy Mazowieckiej jako miejsca na letnie zgrupowanie byłya kompleksowo wyposażona hala OSiR.

- Obiekt sportowy w Rawie jest dla nas bardzo dobry ponieważ posiada bardzo dobre wyposażenie niezbędne do treningów tenisa stołowego. Uroku dodaje fakt, iż hala położona jest obok malowniczego zalewu- wyjaśnia Ziemowit Bańkosz. -  Dodatkowo nasz wybór padł na Rawę ponieważ jest to znany w całej Polsce ośrodek szkolenia teistów.

Dolnośląskich i łódzkich tenisistów w Rawie Mazowieckiej ciepło przyjęli także przedstawiciele lokalnego klubu tenisowego MLUKS „Dwójka”.


(fot. Walentyna Juszczak) 

- Co prawda w zeszłym roku rawscy klubowicze trenowali z nami. Niestety w tym roku terminy naszych zgrupowań nie pokryły się – mówi Bańkosz. – Mimo przedstawiciele rawskiego klubu spędzają z nami czas organizując nam popołudniową integrację przy wspólnym grillu.

Tenisiści z dolnego śląska oraz Łodzi nasze miasto opuszczą 14 sierpnia, kolejne treningi będą wykonywać już na własnych obiektach.

Walentyna Juszczak

ostatnie aktualności ‹

Jak oceniasz artykuł? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Artykuł załadowany: 0.2722 sekundy