z powiatu

z miasta

  wydrukuj podstronę do DRUKUJ21 sierpnia 2019 | 14:23 komentarzy 4
Dorota Rutkowska i Robert Telus powalczą o kolejną kadencję w poselskich ławach.

Dorota Rutkowska i Robert Telus powalczą o kolejną kadencję w poselskich ławach. (fot. Adam Sobieszek)

Antoni Macierewicz, Dariusz Klimczak, Cezary Grabarczyk, Anita Sowińska – to liderzy list. To oni poprowadzą partie do wyborów w okręgu piotrkowskim. Na listach są nazwiska lokalnych polityków.

Prawo i Sprawiedliwość opublikowała pełne listy swoich kandydatów w wyborach do sejmu. W okręgu piotrkowskim (Skierniewice, Rawa Mazowiecka) obyło się bez niespodzianek. Listę otwiera szef regionu – Antoni Macierewicz, z dwójką o mandat ubiegać się będzie wicemarszałek regionu, polityk z Rawy Mazowieckiej – Grzegorz Wojciechowski, trójka na liście to poseł Robert Telus.

Czwarte miejsce przypadło posłance Annie Milczanowskiej, piąte – Beacie Dróżdż, obecnie radnej sejmiku. Szóstka przypadła Grzegorzowi Lorkowi, który do sejmu obecnej kadencji wszedł na miejsce Grzegorza Wojciechowskiego, gdy ten po wyborach samorządowych w 2018 roku złożył mandat.

Z siódmego miejsca kandyduje Dariusz Kubiak, za nim są Ewa Wendrowska, Krzysztof Maciejewski, Małgorzata Janowska, jedenastka na liście to do niedawna polityk PSL, skierniewiczanka – Beata Ozga-Flejszer, dalej są nazwiska: Waldemar Wyczachowski, Martyna Wojciechowska, pochodzący z Makowa Paweł Sałek (radny sejmiku wojewódzkiego, doradca prezydenta RP) i Agnieszka Wysocka. Szesnasty na liście jest były burmistrz Rawy Mazowieckiej Dariusz Misztal, siedemnasty – wicemarszałek województwa, Zbigniew Ziemba. Listę PiS zamyka wicewojewoda łódzki Krzysztof Ciecióra.

Twarzą listy Koalicji Obywatelskiej w nadchodzących wyborach do sejmu w naszym okręgu będzie Cezary Grabarczyk, były minister infrastruktury i były minister sprawiedliwości w rządzie Donalda Tuska. Cztery lata temu jedynką w okręgu piotrkowskim PO była poseł ze Skierniewic, Dorota Rutkowska, tym razem jej nazwisko znalazło się na czwartej pozycji. Na trzecim miejscu jest poseł Elżbieta Radziszewska, na drugim działaczka z Radomska Magdalena Spólnicka.

Z numerem pięć startuje Barbara Klatka, sześć – Jacek Sokalski, siedem – Arkadiusz Rożniatowski i osiem – tu małe zamieszenie – polityk którego nosi to samo imię i nazwisko, co jedna z lokomotyw listy PiS, Robert Telus. Na kolejnych miejscach na liście znaleźli się – Elżbieta Kuba i Roman Janiec. Z jedenastką o mandat w sejmie powalczy młoda polityk, nauczycielka ze Skierniewic, twarz lokalnej Nowoczesnej – Justyna Kulig. Za nią – Hieronim Michałowski (12 miejsce), Ireneusz Kowalczyk (13), Piotr Tokarski (14), Roman Siedlecki (15), Ewa Poniatowska (16), Lidia Mazurkiewicz (17) i listę zamyka – Marlena Wężyk- Głowacka (18).

PSL, w przeciwieństwie do PO czy PiS, nie podało jeszcze oficjalnej listy kandydatów. Zgodnie z przewidywaniami natomiast liderem listy będzie Dariusz Klimczak, wiceprezes partii, szef ludowców w Łódzkiem.

Na listach ludowców najprawdopodobniej znajdą się dwa nazwiska ze Skierniewic – miejskiego radnego Zbigniewa Wyszogrodzkiego oraz starosty skierniewickiego Mirosława Beliny. Z powiatu rawskiego startować będzie Henryk Majewski, działacz związku sadowników.

Ludowcy mówią – na naszych listach nie będzie na nich żadnych „spadochroniarzy”. Klimczak zapowiada, że zbuduje kampanię wokół hasła – przydatności parlamentarzystów i ich pracy, liczy na debaty między politykami. Krócej – zechce rozliczać tych, którzy w sejmie się zasiedzieli.

Lewica to wspólna lista trzech ugrupowań: SLD, Wiosny i Razem. Ze wspólnej listy Lewicy z pozycji nr 3 do sejmu kandydować będzie Marta Panak (Razem), mieszkanka gminy Lipce Reymontowskie. Numer jeden na liście Zjednoczonej Lewicy jest Anita Sowińska (Wiosna Roberta Biedronia). Dwójka na liście to były poseł SLD, nauczyciel Artur Ostrowski.

– Połączyły nas wartości i program. 24 sierpnia, w sobotę, przedstawimy nasz szczegółowy program. Na pewno będziemy mówić o tym, co dla Polek i Polaków jest najważniejsze, czyli o sprawach mieszkaniowych, ochronie zdrowia i ekologii – zapowiada Anita Sowińska.

Anna Wójcik-Brzezińska

napisz maila ‹
ostatnie aktualności ‹

Jak oceniasz artykuł? Głosów: 10

 • 5
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 1
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
 • 2
  WKURZAJĄCY
 • 2
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~Tfu 0 10 miesięcy temuocena: 100% 

  Co za gęby, pełno nepotystów (PSL), wielbicieli imigrantów i złodziei kasy z OFE (PO) o wieku emerytalnym już szkoda nawet wspominać. I oni chcą NAS reprezentować, serio?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Marek -1 10 miesięcy temu

  Cieszy mnie obecność Krzysztofa Ciecióry na listach. Młody facet z potencjałem wśród ludzi, którzy już w polityce istnieją od lat.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Adam -2 10 miesięcy temuocena: 33% 

  Kukiz plus PSL to ciekawa propozycja... Mam dość PO i PiS!

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~artur -3 10 miesięcy temuocena: 88% 

  a ja platfusow i pedoli oraz czerwonych

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Artykuł załadowany: 0.2663 sekundy