(fot. Walentyna Juszczak )

Piętnastu zawodników z Rawy Mazowieckiej, Białej Rawskiej i Skierniewic zmierzyło się w Turnieju Tenisa Ziemnego, który został rozegrany na kortach przy hali OSiR „Tatar” w miniony weekend (24-25.08).

Turniej od lat cieszy się dużą popularnością. Także w tym roku nie zabrakło chętnych, by powalczyć o puchar burmistrza miasta. Do rozgrywek podczas tegorocznej edycji stanęło 15 panów z Rawy Mazowieckiej, Białej Rawskiej i Skierniewic. W sobotę (24.08) od godziny 10.00 rozpoczęły się tenisowe zmagania. Turniejowe mecze prowadzone były w systemie pucharowym. W pierwszej rundzie zawodów zmierzyło się siedem par, które walczyły o awans do kolejnej rundy zawodów. Do półfinałów zakwalifikowało się czterech uczestników rozgrywek: Damian Rybak, Łukasz Janiak, Szymon Leszczuk oraz Piotr Pieszczyk.

Półfinałowe zmagania rozpoczęły się w niedzielę (25.08) o godz. 10.00. Na pierwszym korcie mecz rozegrała skierniewicko-rawska para Pieszczyk/Leszczuk. Podczas zaciętej walki o każdą piłkę lepszym okazał się skierniewiczanin Piotr Pieszczyk, który pokonał rawianina 6:1 i 6:0. Drugi półfinał rozegrany został pomiędzy bielszczaninem Damianem Rybakiem, a rawianinem Łukaszem Janiakiem. Półfinałowa potyczka trwała ponad godzinę, a ostatecznie zwycięsko wyszedł z niej przedstawiciel Białej Rawskiej, pokonując rawianina 6:3, 7:5. Tym samym ostatni reprezentant Rawy Mazowieckiej pożegnał się z turniejowymi rozgrywkami.

(fot. Walentyna Juszczak)

W finale Damian Rybak zmierzył się z Piotrem Pieszczykiem. Podczas finałowej rozgrywki zawodnicy zdecydowali, że wolą zagrać trzy pełne sety. Mecz trwał prawie dwie godziny. Z potyczki zwycięsko wyszedł bialszczanin, który pokonał Piotra Pieszczyka 7:6, 6:1. Damian Rybak otrzymał pamiątkowy puchar i nagrody rzeczowe.

Organizatorem imprezy było Rawskie Towarzystwo Tenisa Ziemnego oraz miasto Rawa Mazowiecka. Kolejne tenisowe zmagania przewidziane są na ostatni weekend września (28-29.09). W tenisowym turnieju zmierzą się mastersi.