(fot. arch )

Przed nami dziewiętnasta odsłona Rodzinnego Rajdu Rowerowego. Każdego roku na trasę imprezy wyjeżdża około 1000 amatorów jazdy na jednośladach. Organizatorzy liczą na to, że w najbliższą sobotę (31.08) nie będzie inaczej.

W dziewiętnastoletniej historii imprezy rekord pod względem liczby uczestników padł w 2012 roku Na starcie zawodów stanęło wtedy 1339 cyklistów, którzy mieli do pokonania trasę liczącą 35 kilometrów.

Głównym celem sportowego wydarzenia jest szerzenie rodzinnej turystyki rowerowej i zachęcenie mieszkańców do aktywnego wypoczynku na świeżym powietrzu. Organizatorami tegorocznej edycji imprezy jest miasto Rawa Mazowiecka, klub sportowy MLUKS „Dwójka”oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji im. Haliny Konopackiej. Zadanie zostało dofinansowane ze środków województwa łódzkiego.


Trasa rajdu biec będzie przez Chrusty, Zarzecze, Dziurdzioły, Radwanka, Wolica, Budki Łochowskie, Łochów, Stare Byliny, Kaliszki i Boguszyce i Rawę Mazowiecką

 

Start i zakończenie tegorocznego rajdu nastąpi na ulicy Tatar przy hali sportowej OSiR Tatar.

- W tym roku trasa przebiega w znacznej większości drogami o nawierzchni asfaltowej – mówi Zbigniew Urbański, podinspektor do spraw sportu w rawskim urzędzie miasta. - Tylko przed miejscowością Kaliszki znajduje się piaszczysty, około 200 m odcinek, przez który najprawdopodobniej trzeba będzie przeprowadzić rowery. Uczestnicy będą musieli zmierzyć się również z kilkoma podjazdami wymagającymi nieco więcej wysiłku, dlatego też zalecamy przynajmniej minimalne przygotowanie do sobotniej imprezy – dodaje.

Długość tegorocznej trasy to około 30 km. Będzie ona przebiegała przez następujące miejscowości: Chrusty, Zarzecze, Dziurdzioły, Radwanka, Wolica, Budki Łochowskie, Łochów, Stare Byliny, Kaliszki i Boguszyce. Z Boguszyc zaplanowano dojazd do Rawy Mazowieckiej, przejazd ścieżką rowerową dookoła zalewu Tatar na metę przy hali OSiR.

- Zapisy na rajd prowadzone są na przystani nad zalewem Tatar oraz w hali sportowej Milenium do 30 sierpnia – mówi Zbigniew Urbański. – W dniu zawodów (31.08) zapisywać się będzie można także w biurze rajdu na placu przy hali sportowej OSiR w godzinach 8.30-9.30. Ważne, by pamiętać, iż przy zapisach wymagany jest nr PESEL uczestnika.

Start zawodów zaplanowany jest na godzinę 10.00. Na uczestników rajdu czekaja atrakcyjne nagrody, pamiątkowe koszulki oraz ciepły posiłek na zakończenie imprezy.

 

Jak oceniasz artykuł? Głosów: 1

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Artykuł załadowany: 0.2097 sekundy