z powiatu

  wydrukuj podstronę do DRUKUJ30 sierpnia 2019 | 14:43
Państwo Adamowicz, właściciele dworu w Kaleniu już raz zaprosili do siebie pianistę Michała Drewnowskiego. Koncert został bardzo ciepło przyjęty przez lokalnych melomanów. Na zdjęciu Drewnowski w towarzystwie Natalii Adamowicz.

Państwo Adamowicz, właściciele dworu w Kaleniu już raz zaprosili do siebie pianistę Michała Drewnowskiego. Koncert został bardzo ciepło przyjęty przez lokalnych melomanów. Na zdjęciu Drewnowski w towarzystwie Natalii Adamowicz. (fot. Grzegorz Pazura )

Granty Krainy Rawki zawsze cieszą się dużym zainteresowaniem lokalnych organizacji. Z gminy Sadkowice wpłynęły w ostatnim naborze cztery wnioski. Każdy otrzymał finansowe wsparcie, choć w okrojonej wysokości.

Do podziału było 10 tys. złotych. Wnioskodawcy ubiegali się łącznie o kwotę dwukrotnie wyższą. Każdy wniosek opiewał bowiem na 5 tys. złotych. Komisja doceniła każdą inicjatywę i przyznała dofinansowanie, choć w mniejszej wysokości. Największą pulę – 3500 zł – otrzymała Akademia Piłkarska Sadkowice.

- Planowałem zakupić 30 kompletów strojów dla młodszych zawodników z roczników 2011-2013 – mówi Marcin Sęczek. – Komplet zawierałby spodenki, getry i koszulkę z nazwą Akademii oraz herbem gminy. Na razie chłopcy trenują w swoich koszulkach, najczęściej z nazwiskami piłkarzy, których lubią. Uznałem, że warto to ujednolicić. Zwłaszcza, że widzę duże zaangażowanie zarówno ze strony zawodników, jak i ich rodziców. Regularnie przychodzą na treningi, chce im się aktywnie spędzać czas, mam nadzieję, że koszulki z logo tylko sprawią, że poczują się jeszcze bardziej związani z klubem.

Starsi zawodnicy nowe komplety strojów mają już zamówione. Udało się to dzięki wsparciu sponsorów. – Grant jest nieco niższy, niż zakładaliśmy, ale bardzo cieszymy się i z takiej sumy. Myślimy o większych zakupach, więc może uda się wynegocjować lepszą cenę za stroje – ocenia pan Marcin. – Jeśli nie, dołożymy brakujące środki z funduszy Akademii.

APS zrealizowała w czerwcu projekt profilaktyczny pod hasłem „Aktywnie, beznałogowo – Ćwicz z Akademią Piłkarską Sadkowice - będziesz żył zdrowo - Rodzinny Piknik Trzeźwości”. (fot. Magdalena Pajda/www.zssadkowice.pl)

Podobny plan mają członkinie Koła Gospodyń Wiejskich w Kaleniu. Grupa planowała zakupy wyposażenia do miejscowej remizy.

- Chcemy wymienić stare ławki, które są nie tylko nieefektowne, ale i mało wygodne. Zastąpimy je ładnymi krzesłami – zdradza Dorota Stańczak. – Uzbierało nam się trochę różnego sprzętu i przydałaby nam się jeszcze zamykana szafa. Pewnie braknie nam funduszy z grantu, ale mam też środki, które otrzymaliśmy na działalność koła, więc się do tego dołożymy.

Grant w wysokości 2500 złotych otrzymała Nieformalna Grupa „Muzyka w Kaleniu”. Wnioskodawcy planują zorganizowanie koncertu pod hasłem „Muzyka Chopina we współczesnym krajobrazie kultury muzycznej w gminie Sadkowice”. Gościem specjalnym ma być Michał Drewnowski. Pianista gościł już w pałacu w Kaleniu w marcu tego roku. Promował wówczas projekt wydania płyty z koncertem fortepianowym Rachmaninowa.

- Artysta koncertuje nie tylko w kraju, ale także poza jego granicami, dlatego dopiero będziemy ustalać termin tego spotkania – mówi Natalya Adamowicz. – Chciałabym również zorganizować wieczór poświęcony historii pałacu. Mój dobry znajomy Grzegorz Pazura zebrał już dużo informacji na ten temat. Mam nadzieję, że jeszcze uda nam się je poszerzyć i zaciekawić nimi naszych gości.

Dodatkowe fundusze w wysokości tysiąca złotych otrzyma także Nieformalne Koło Gospodyń w Lewinie. – Planowałyśmy zakupy do kuchni – zdradza Martyna Dejnega-Taraszkiewicz. – Spotkam się z dziewczynami, porozmawiamy i dopiero zdecydujemy, co ostatecznie zakupić.

Anna Kraćkowska

ostatnie aktualności ‹

Jak oceniasz ten artykuł?

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Łódzkie na Plus

Weź sprawy w swoje ręce. Idź na wybory!

Łódzkie na Plus

Sukienki midi a kolor – jakie warianty można...

Mazowsze w ścisłej czołówce!

Łódzkie na PLUS

Pomysł na Dzień Kobiet!

Ciekawa praca dla AUTOMATYKA

Łódzkie na PLUS

eOGŁOSZENIA

Już teraz możesz dodać ogłoszenie w cenie tylko 5,00 zł za tydzień - POZNAJ NOWE OGŁOSZENIA