z miasta

  wydrukuj podstronę do DRUKUJ3 września 2019 | 06:06

(fot. Joanna Kielak)

Od września pary, które zdecydowały się na ślub w rawskim Urzędzie Stanu Cywilnego zamiast w ratuszu będą składać przysięgę w sali konferencyjnej w Miejskim Domu Kultury. W najbliższych miesiącach sala ślubów ma zostać gruntownie wyremontowana.

W ubiegłą sobotę w sali ślubów w rawskim ratuszu odbyła się ostatnia przed remontem ceremonia. Kolejna para, która przed kierownikiem USC złoży przysięgę małżeńską we wtorek (3.09) zaprosi świadków i gości na ślub do… Miejskiego Domu Kultury.

O tym, że sala ślubów w ratuszu wymaga pilnego remontu urzędnicy wiedzieli już przynajmniej od ubiegłego roku. Zadanie wpisano na listę inwestycji, które miały zostać zrealizowane w 2019 roku. Dziś już wiadomo, że remont potrwa dłużej.

Do tej pory większą niedogodnością były zawilgocone ściany. Co prawda zacieków nie widać, jednak wystarczy wejść na chwilę do zamkniętego pomieszczenia, by poczuć charakterystyczny zaduch. W ostatnim czasie bardziej zniszczyła się też podłoga. Ściślej mówiąc między stołem, przy którym podpisywane są dokumenty podczas ślubu, a fotelami przeznaczonymi dla młodej pary zapada się parkiet.

- W tym roku zostanie opracowana dokumentacja techniczna – mówi Paweł Piątkiewicz, naczelnik wydziału inwestycji w rawskim urzędzie miasta. – Przede wszystkim musimy sprawdzić, dlaczego podłoga w sali ślubów tak się zniszczyła, a ściany są silnie zawilgocone.

Dopiero po diagnozie zostaną wykonane niezbędne prace remontowe. Ile czasu potrwają? Na razie nie wiadomo.

Jak oceniasz artykuł? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Artykuł załadowany: 0.2424 sekundy