(fot. Walentyna Juszczak )

Pierwsze mecze w skierniewickiej A klasie nie sprawiają trudności ligowemu beniaminkowi. Drużyna RKS-u Mazovia po emocjonującym spotkaniu pokonała Koronę Wejsce 2:1.

Kibice, którzy tłumnie zebrali się w niedzielę (1.09) na rawskim stadionie w żaden sposób nie powinni być rozczarowani sportowym widowiskiem. Piłkarze obu drużyn zaciekle walczyli o każdą piłkę starając się już od pierwszych minut wyprowadzić swoją drużynę na prowadzenie. Pierwszą brankę  udało się zdobyć piłkarzom Korony już w 3.minucie meczu. Goście po sprawnym odbiorze w środku boiska bezproblemowo wyminęli piłkarzy Mazovii. Celne podanie od jednego ze stoperów Korony wykorzystał Mateusz Buczek. Na odpowiedź Mazovii kibice zebrani na trybunach nie musieli długo czekać. Po wznowieniu gry akcję jeden na jeden z bramkarzem wykorzystał Paweł Wyciszkiewicz. Napastnik Mazovii pewnym kopnięciem posłał futbolówkę do bramki, wyrównując wynik spotkania na 1:1. Gra od nowa nabrała tempa. Piłkarze obu drużyn zaczęli szukać kolejnych okazji do podwyższenia wyniku, jednak bez skutecznie. Dodatkowo do gry na boisku coraz częściej wkradały się niepotrzebne błędy i faule. Akcje rawskiej drużyny często bywały nie dokładnie dokończone lub przerywane przez zawodników Korony w polu bramowym. Piłkarze Korony skupili się na wyprowadzeniu ataku na bramkę Mazovii. Taktyka ta, okazała się jednak bezskuteczna.

(fot. Walentyna Juszczak)

Od pierwszych minut drugiej połowy obie drużyny szukały odpowiedniej okazji do zmienienia wyniku. W składzie Mazovii pojawiły się także zmiany. Mateusz Bernaciak zastąpił na boisku Roberta Klimka.

Podopieczni Damiana Kuligowskiego skupili się wyprowadzeniu celnych podań w pole karne Korony. Kolejna bramka padła dopiero w 64. minucie meczu. Arkadiusz Kruś z Mazovii odbierając podanie ze środka boiska pokonał bramkarza Korony. Utrata kolejnego gola zdeprymowała piłkarzy Korony, którzy nieudolnie próbowali jeszcze odrobić stratę. Kilkukrotnie w zdobyciu bramki przeszkodził im Rafał Sadowski – bramkarz RKS-u. Minuty mijały a gra obu drużyn stawała się nieco chaotyczna i nie dokładna. Wyniku mecz nie udało się zmienić do końcowego gwizdka. Ostatecznie spotkanie między RKS Mazovią a Koroną Wejsce zakończyło się zwycięstwem rawskiej drużyny 2:1.

W ramach II kolejki skierniewickiej klasy A rozegrany został także mecz między „Wolą” Wola Chojnata a Sokołem Regnów. Potyczka która miała miejsce w Białej Rawskiej zakończyła się zwycięstwem „Woli” 3:2.

Podopieczni Waldemara Stasiewicza trzeci mecz jesiennej rundy rozegrają na wyjeździe. Piłkarze Białki Biała Rawskie zmierzą się z drużyną Czarni Bednary.

Kolejny mecz w ramach skierniewickiej A klasy rozegrają także zawodnicy z „Woli”. Ich rywalem będą piłkarze Daru Placencja.

Kolejna runda skierniewickiej A klasy zaplanowana jest na weekend 7-8 września.