z powiatu

  wydrukuj podstronę do DRUKUJ3 września 2019 | 18:53
Legenda włoskiego futbolu nadal pozostaje w pamięci wiernych kibiców Juventusu. W Babsku, w pobliżu drogi S8, stoi krzyż upamiętniający miejsce śmierci piłkarza.

Legenda włoskiego futbolu nadal pozostaje w pamięci wiernych kibiców Juventusu. W Babsku, w pobliżu drogi S8, stoi krzyż upamiętniający miejsce śmierci piłkarza. (Fot. Anna Popłońska)

3 września mija 30 lat od tragicznej śmierci piłkarza Gaetano Scirea. Był czołowym graczem Juventusu i legendą włoskiego futbolu. Zginął w wypadu samochodowym w Babsku.

Gaetano Scirea był filarem turyńskiego klubu oraz chlubą włoskiej kadry narodowej. W chwili wypadku nie był już czynnym piłkarzem. Pełnił funkcję drugiego trenera Juventusu. Przyjechał wtedy na kilka dni do Polski, żeby obejrzeć grę Górnika Zabrze. Zginął w wieku 36 lat.

Do tragicznego w skutkach wypadku doszło 3 września 1989 r. Gaetano Scirea jechał jako pasażer fiatem 125p na lotnisko w Warszawie. Autem podróżowały w sumie 4 osoby. Tylko jedna ocalała z wypadku.

Jeden pas drogi na wysokości Babska był wyłączony z ruchu z powodu kładzenia asfaltu. „Duży” fiat wyprzedził ciężarówkę. Z naprzeciwka na drodze pojawił się żuk. Doszło do czołowego zderzenia. Osobówka stanęła w płomieniach. Tuż po tym w fiata 125p uderzył maluch, a w żuka uderzyła wołga. Pasażerom z pozostałych pojazdów udało się wyjść bez większych obrażeń. W płonącym samochodzie zginął kierowca, tłumaczka i były piłkarz. Uratował się tylko Andrzej Zdebski, ówczesny działacz Górnika Zabrze.

Anna Popłońska

ostatnie aktualności ‹

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 10

 • 3
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 1
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 1
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 3
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 2
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Łódzkie na Plus

Weź sprawy w swoje ręce. Idź na wybory!

Łódzkie na Plus

Sukienki midi a kolor – jakie warianty można...

Mazowsze w ścisłej czołówce!

Łódzkie na PLUS

Pomysł na Dzień Kobiet!

Ciekawa praca dla AUTOMATYKA

Łódzkie na PLUS

eOGŁOSZENIA

Już teraz możesz dodać ogłoszenie w cenie tylko 5,00 zł za tydzień - POZNAJ NOWE OGŁOSZENIA