z miasta

  wydrukuj podstronę do DRUKUJ9 września 2019 | 12:29

(fot. Joanna Kielak)

Ścieżką rowerową z osiedla Zamkowa Wola nad zalew będzie można przejechać dopiero w przyszłym roku. Mało realne jest to, by kilometr ścieżki od ul. Łowickiej do osiedla udało się wybudować do grudnia.

Obecny burmistrz miasta jest już trzecim włodarzem, który deklaruje, że za jego kadencji rowerzyści będą mogli przejechać wyznaczoną ścieżką z osiedla Zamkowa Wola nad zalew.

Pierwszy odcinek ścieżki rowerowej wybudowano wiele lat temu. Rowerzyści od dawna mogą objechać zalew, nieco później powstał ciąg pieszo-jezdny w „nowej” części parku. Kolejny fragment ścieżki udało się zrealizować podczas rewitalizacji zabytkowego parku miejskiego. Obecnie rowerzyści mogą dojechać z zalewu do ul. Łowickiej.

Fragment ścieżki od ul. Łowickiej do osiedla Zamkowa Wola to najbardziej sporny odcinek. Podczas kadencji Eugeniusza Góraja urzędnikom nie udało się dojść do porozumienia w właścicielami działki, przez którą ścieżka miała być budowana. Sprawę własności gruntu udało się rozwiązać kolejnemu burmistrzowi. Mimo deklaracji Dariusz Misztal inwestycji jednak nie zrealizował.
 

Pieniądze na zadanie były zapisywane w kolejnych budżetach miasta. Najprawdopodobniej w tym roku nie uda się ich wydać także obecnemu burmistrzowi.
 

Od kilku miesięcy urzędnicy ratusza kompletują wymagane zgody i pozwolenia. Jeszcze w lipcu trwały uzgodnienia z Regionalnym Zarządem Gospodarki Wodnej w Warszawie co do budowy kładki na rzece Rylce. - Ten etap uzgodnień mamy już za sobą – mówi Piotr Irla, burmistrz Rawy Mazowieckiej. – Czekamy jeszcze na opinię konserwatora zabytków, bo ścieżka przebiega w pewnej odległości od zamku. Bez tego nie możemy wystąpić o pozwolenie na budowę.

Nie da się wykluczyć, że będzie potrzebna też opinia archeologa.

Dopiero po załatwieniu wszystkich formalności urzędnicy będą mogli ogłosić przetarg na wykonanie inwestycji. Na budowę ścieżki w tegorocznym budżecie miasta zaplanowano 1,5 mln złotych.
 

Odcinek od ul. Łowickiej do obwodnicy będzie wykonana z takiego samego materiału co parkowe alejki. To wymóg ustaleń z konserwatorem zabytków.
 

Od obwodnicy do skrzyżowania ul. Kazimierza Wielkiego z ul. Warszawską ścieżka będzie asfaltowa.

Fragment ścieżki w parku nie będzie połączony z odcinkiem od ul. Łowickiej w kierunku osiedla. Po wykonaniu inwestycji przy ul. Łowickiej (przy moście) pojawi się odpowiednie oznakowanie, które umożliwi cyklistom przejazd z jednej strony ul. Łowickiej na drugą.

Jak oceniasz artykuł? Głosów: 4

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 1
  NIEPRZYDATNY
 • 2
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Artykuł załadowany: 0.232 sekundy