(fot. MLUKS Rawa Mazowiecka )

W minioną sobotę (7.09) podczas Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików w Łodzi swoich sił próbowali zawodnicy MLUKS Rawa Mazowiecka. Najlepsze starty podczas zawodów zaliczyli Martyna Sęczek – złoty medal oraz Rafał Sobstel i Barbara Woźniak – brązowe medale.

- Fascynujący pojedynek na dystansie 2000 m stoczyła Martyna Sęczek, która od samego początku była faworytką biegu – opowiada Jarosław Wasiak, prezes MLUKS Rawa Mazowiecka. - Ostatnie okrążenie okazało się nie lada wyzwaniem dla naszej zawodniczki. Martyna wykazała się jednak ogromną wolą walki. Przyspieszyła na ostatniej prostej i dogoniła rywalki niemal na linii mety – dodaje trener.

Ostatecznie Martyna Sęczek wywalczyła złoty medal na dystansie 2000 m (7:09:65min). Dosłownie sekundę później za Martyną na mecie pojawiła się reprezentująca klub LUKS Boguszyce – Martyna Karolczuk. Dystans 2000 m rawianka pokonała w czasie 7:09:66 min. Trzecie miejsce w tej konkurencji uzyskała Oliwia Malinowska z UKS Czempion Bełchatów.

- Martyna dołączyła do wąskiego grona rawskich reprezentantów, którzy w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików zdobywali złote medale – opowiada prezes klubu.

Równie dobrze podczas zawodów zaprezentowała się Barbara Woźniak, która na dystansie 600 m uplasowała się na trzecim miejscu finiszując z czasem 1:42:40 min. Złoty medal na tym dystansie wywalczyła Wiktoria Lewandowska z Żegliny Sieradz uzyskując czas 1:41:04 min. Drugie miejsce zdobyła Marita Dryblak z UKS Czempion Bełchatów.


(fot. MLUKS Rawa Mazowiecka) 

Rafał Sobstel podczas Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików wywalczył brązowy medal na dystansie 2000 m. Wyznaczoną trasę pokonał w czasie 6:22:42 min.

- To czwarty medal Rafała zdobyty w ciągu ostatnich dwóch lat podczas międzywojewódzkich mistrzostw – mówi trener Wasiak.

Tuż za podium na dystansie 300 m znalazła się Natalia Borowiec. Rawianka wyrównała rekord życiowy uzyskując czas 43:24 sek.

- Do brązu Natalii zabrakło niespełna 0,2 sekundy. Dużo emocji dostarczył nam Czarek Rybak, który w biegu eliminacyjnym na 100 m uzyskał drugi wynik – opowiada Jarosław Wasiak. – Ostatecznie w finale zawodów Czarek z wynikiem 11:96 sek uzyskał piątą lokatę.

Rybakowi nieco lepiej poszło na dystansie 300 m gdzie z czasem 39.26 sek wywalczył czwartą lokatę.

Podczas Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików debiutował Igor Jarmundowicz.

- W trakcie zawodów Igor bardzo odważnie próbował dotrzymać kroku najlepszym na 1000 m – mówi trener Wasiak. - Bieg na pierwszych 400 m był wręcz szaleńczo szybki, o wiele za szybki na możliwości Igora. Jednak ten wykazał się charakterem walcząc do końca o szóstą lokatę.

Jak oceniasz artykuł? Głosów: 1

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Artykuł załadowany: 0.1974 sekundy