wydrukuj podstronę do DRUKUJ19 września 2019 | 11:09

Data rozpoczęcia: 28.09.2019

Data zakończenia: 28.09.2019

(fot. OrientAkcja )

Amatorzy jednośladów w sobotę (28.09) zmierzą się w wyjątkowym rajdzie rowerowym na orientację. Najdłuższa trasa zawodów liczyć będzie aż 120 km. Organizatorem imprezy jest SFSM Bastion oraz miasto Rawa Mazowiecka.

Start i meta zawodów znajdować się będzie na terenie hali OSiR Tatar w Rawie Mazowieckiej. Początek rajdu zaplanowany jest na godzinę 9.00. Ostateczny limit czasu oraz dekoracja zwycięzców odbędzie się o 18.15.

Na zawodników czekają dwie trasy: mega - ok. 60 km (przy założeniu objechania wszystkich punktów kontrolnych w optymalnym wariancie). Maksymalny czas, w jakim zawodnik powinien pokonać daną odległość to 9 godzin. W tym czasie cykliści muszą pokonać od 1 do 13 punktów kontrolnych.

Trasa giga to ok. 120 km (przy założeniu objechania wszystkich punktów kontrolnych w optymalnym wariancie). Na pokonanie dystansu zawodnicy także mają limit czasowy - 9 godzin. Jednak na trasie giga do odnalezienia jest od 14 do 24 punktów kontrolnych.

Uczestnicy zostają sklasyfikowani na odpowiedniej trasie (mega/giga) na podstawie liczby zdobytych punktów kontrolnych - zaliczenie od 1 do 13 PK skutkuje sklasyfikowaniem na trasie mega, od 14 do 24 PK skutkuje sklasyfikowaniem na trasie giga.

W zawodach może wziąć udział każdy niezależnie od wieku. Jednak dzieci poniżej 16. roku życia mogą jechać wyłącznie pod opieką rodzica. Pozostałe osoby w wieku 16-18 lat będą musiały przedstawić pisemną zgodę rodziców lub opiekunów na samodzielny udział w rajdzie oraz oświadczenie o starcie na odpowiedzialność rodziców lub opiekunów.

Wpisowe wynosi 40 zł przy wpłacie na konto do czwartku, 26 września 2019. Przy wpłacie na starcie w biurze zawodów cena wynosi 50 zł. Dla dzieci do lat 7 przysługuje zniżka w wysokości 50 proc. (od bazowej kwoty dla danego terminu wpłaty)

Więcej informacji na temat rajdu znaleźć można na stronie www.orientakcja.pl. Tam także znajduje się formularz zgłoszeniowy. Zapisy przyjmowane są do środy, 25 września do godziny. 22.00.

Jak oceniasz artykuł? Głosów: 2

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
 • 1
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Artykuł załadowany: 0.4691 sekundy