Okradali rolników

(fot. KPP Rawa)

Rawscy i bialscy policjanci przy współpracy z policjantami KWP w Łodzi rozbili grupę osób okradającą rolników. Łupem złodziei padały głównie maszyny rolnicze, ale także maszyny budowlane. Dwóch podejrzanych o kradzieże trafiło do aresztu.

- Jak wynika z zebranego do tej z pory materiału dowodowego złodzieje działali od co najmniej kilkunastu miesięcy – informuje Agata Krawczyk, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Rawie Mazowieckiej. - Kradli maszyny rolnicze, maszyny budowlane, włamywali się do gospodarstw wiejskich. Do przestępstw dochodziło na terenie powiatu rawskiego, w szczególności w okolicach zagłębia sadowniczego, ale także na obszarze ościennych województw.

Policjanci ustali, że za kradzieżami może stać kilkuosobowa grupa z powiatu grójeckiego. W nocy z 18 na 19 września z posesji na terenie powiatu grójeckiego skradziono kolejną maszynę rolniczą - platformę sadowniczą o wartości 15 tys. zł. Przestępcy pozostawili skradzioną maszynę ukrytą na skrzyni ładunkowej renault mascot na jednym z parkingów stacji paliw w województwie mazowieckim.

- Po kilkugodzinnej obserwacji funkcjonariusze zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 43 i 48 lat, którzy przyjechali po skradziony łup – mówi rzecznik KPP w Rawie Mazowieckiej - Byli zaskoczeni widokiem policjantów. Jeden z podejrzanych podjął próbę ucieczki audi, jednak zakończyła się dla niego fiaskiem. Śledczy natychmiast go zatrzymali.

Mundurowi przeszukali m. in. posesje należące do mężczyzn. Zabezpieczyli kominiarki, rękawice, które trzymali w kurtkach i plecakach oraz krótkofalówki. Tego samego dnia zatrzymali trzeciego z podejrzanych – 28-latka, który miał być powiązany z przestępcami. Podejrzani byli już wcześniej notowani za kradzieże i kradzieże z włamaniami. Skradziona platforma sadownicza niebawem wróci do właścicieli.

Dwóch mężczyzn decyzją sądu zostało aresztowanych na miesiąc. Za kradzież grozi im do 5 lat więzienia. Sprawa jest rozwojowa, a śledczy nie wykluczają rozszerzenia zarzutów. Dalsze postępowanie w sprawie prowadzi KP w Białej Rawskiej.

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 4

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 1
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 2
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Łódzkie na Plus

Weź sprawy w swoje ręce. Idź na wybory!

Łódzkie na Plus

Sukienki midi a kolor – jakie warianty można...

Mazowsze w ścisłej czołówce!

Łódzkie na PLUS

Pomysł na Dzień Kobiet!

Ciekawa praca dla AUTOMATYKA

Łódzkie na PLUS

eOGŁOSZENIA

Już teraz możesz dodać ogłoszenie w cenie tylko 5,00 zł za tydzień - POZNAJ NOWE OGŁOSZENIA