22 tony wyrobów tytoniowych. Sprawców nakryli na gorącym uczynku

(fot. KPP w Rawie Mazowieckiej )

Kryminalni z rawskiej komendy zabezpieczyli blisko 22 tony „lewej” krajanki tytoniowej. Łączna kwota uszczuplenia podatku akcyzowego szacunkowo wynosi 15 milionów złotych. Zatrzymano cztery osoby.

Mundurowi otrzymali informację, że na terenie jednej z posesji w gminie Rawa Mazowiecka mogą znajdować się duże ilości wyrobów tytoniowych bez polskich znaków akcyzy. Do akcji wkroczyli kryminalni zajmujący się przestępczością gospodarczą. W ubiegły czwartek (19.09) funkcjonariusze wkroczyli na wytypowaną posesję. Zastali sprawców podczas załadunku kartonowych pudeł z suszem tytoniowym na busa.

- Zatrzymano trzech mężczyzn w wieku 24-34 lat i kobietę w wieku 23 lat – mówi Agata Krawczyk, rzecznik prasowy KPP w Rawie Mazowieckiej. - Nielegalny towar przechowywany był na terenie posesji należącej do jednego z zatrzymanych.

Podczas przeszukania garaży śledczy zabezpieczyli 146 kartonów, każdy o wadze około 150 kg oraz 12 worków jutowych wypełnionych suszem tytoniowym. Łącznie to blisko 22 tony krajanki tytoniowej bez polskich znaków akcyzy.

- Uszczuplenie Skarbu Państwa zostało oszacowane na 15 milionów zł – dodaje policjantka. - Za takie przestępstwo grozi kara nawet do 6 lat pozbawienia wolności oraz wysoka grzywna.

Rawscy funkcjonariusze przy wsparciu policjantów z Oddziału Prewencji Policji w Łodzi przez dwa dni pracowali nad przeładunkiem i wywiezieniem towaru do Urzędu Celnego w Łodzi.

- Do sprawdzenia zawartości pudeł został wykorzystany pies służbowy wyszkolony do tropienia narkotyków z KPP w Tomaszowie Mazowieckim – wyjaśnia sierż. sztab. Krawczyk. - Policjanci sprawdzali również opakowania przy użyciu wykrywacza metali. W czynności zaangażowanych było kilkudziesięciu mundurowych.

Na wniosek prokuratora wobec dwóch z podejrzanych mężczyzn sąd zastosował trzymiesięczny areszt. Wobec jednego z zatrzymanych mężczyzn natomiast - dozór policji i zabezpieczenie majątkowe.

fot. KPP w Rawie Mazowieckiej 

* Dwa tygodnie temu informowaliśmy o zatrzymaniu na terenie powiatu rawskiego 22 obywateli Ukrainy. Więcej o obydwu sprawach przeczytacie w czwartkowym wydaniu "Głosu Rawy" (26.09)

ZAŁĄCZNIK DO ARTYKUŁU

Anna Kraćkowska

ostatnie aktualności ‹

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 4

 • 3
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 1
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Łódzkie na Plus

Weź sprawy w swoje ręce. Idź na wybory!

Łódzkie na Plus

Sukienki midi a kolor – jakie warianty można...

Mazowsze w ścisłej czołówce!

Łódzkie na PLUS

Pomysł na Dzień Kobiet!

Ciekawa praca dla AUTOMATYKA

Łódzkie na PLUS

eOGŁOSZENIA

Już teraz możesz dodać ogłoszenie w cenie tylko 5,00 zł za tydzień - POZNAJ NOWE OGŁOSZENIA