Państwo Anna i Mariusz Chrzanowscy z dziećmi. Sadownicy z Nowego Chodnowa dostali ciągnik rolniczy.

Państwo Anna i Mariusz Chrzanowscy z dziećmi. Sadownicy z Nowego Chodnowa dostali ciągnik rolniczy. (Fot. Anna Popłońska)

Pokonali 1152 gospodarstwa i zostali zwycięzcami konkursu Bezpieczne Gospodarstwo Rolne 2019 organizowanego przez KRUS. Anna i Mariusz Chrzanowscy z Nowego Chodnowa w gminie Biała Rawska podczas Targów Agro Show odebrali główną nagrodę.

Sadownicy z Nowego Chodnowa prowadzą gospodarstwo sadownicze, którego powierzchnia wynosi 35 ha. Mają na swoim koncie wygraną w konkursie KRUS-u na szczeblu regionalnym, wojewódzkim oraz krajowym. Po raz pierwszy w 17-letniej historii konkursu Bezpieczne Gospodarstwo Rolne na pierwszym miejscu w skali kraju znalazło się gospodarstwo z województwa łódzkiego.

Uroczysta gala podsumowująca konkurs miała miejsce w Hali Seminaryjnej Targów Agro Show w Bednarach koło Poznania. W tegorocznej edycji rywalizowały 1153 gospodarstwa indywidualne i 41 zakładów rolnych.

Państwo Chrzanowscy wraz z dziećmi – Sarą i Kacprem – odebrali z rąk ministra rolnictwa i rozwoju wsi oraz prezes KRUS kluczyki do ciągnika rolniczego marki Zetor Major CL 80.

W trakcie gali swoje stoisko promocyjne wystawiła gmina Biała Rawska. O poczęstunek dla gości zadbało Koło Gospodyń Wiejskich w Chodnowie. Zaprezentował się także Szkolny Zespół Ludowy „Podchlebnicki” ze Starej Wojskiej (gm. Rawa). Po wręczeniu nagród dla państwa Chrzanowskich hejnał Białej Rawskiej na trąbce zagrał Bolesław Sawicki z Bialskiej Kapeli. Udział w podsumowaniu konkursu wzięli też przedstawiciele bialskiego samorządu, m.in. wiceburmistrz Zbigniew Szcześniak, sekretarz Marek Pałasz, grupa miejskich radnych oraz sołtysów.

 

Anna Popłońska

ostatnie aktualności ‹

Jak oceniasz artykuł? Głosów: 21

 • 17
  BARDZO PRZYDATNY
 • 1
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 1
  OBOJĘTNY
 • 1
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
 • 1
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Artykuł załadowany: 0.2603 sekundy