Miejsce: Dziedziniec Zamku Książąt Mazowieckich

Data rozpoczęcia: 05.10.2019

Data zakończenia: 05.10.2019

Złóż latawiec i puść go na zamku

Topory zapraszają na konkurs latawców. Nie masz odpowiedniego sprzętu? Nic nie szkodzi. Sam możesz go skonstruować na tematycznych warsztatach.

Impreza pod hasłem „Latawce z Toporami” odbędzie się w najbliższą sobotę, 5 października. Start na dziedzińcu Zamku Książąt Mazowieckich o godzinie 11.00. Konkurs zostanie przeprowadzony w dwóch kategoriach wiekowych – 7-13 oraz 14-18 lat. Osobno oceniane będą dzieci, którym w puszczaniu latawców pomogą rodzice (trzecia kategoria).

- Zarejestrowani zawodnicy otrzymają numery startowe w postaci naklejek na odzież – wyjaśnia zasady zabawy Małgorzata Iwańska, rzecznik prasowy Stowarzyszenia Topory. - Zaczynamy od oceny najmłodszej kategorii wiekowej. Sędziowie ocenią latawce pod kątem atrakcyjności wizualnej, staranności wykonania i pomysłowości. Następnie każdy zawodnik będzie miał 10 minut na przygotowanie do startu.

Na „lot” przeznaczony jest kwadrans. To drugie kryterium oceny. Pod uwagę będzie brana wysokość oraz stabilność lotu. Po zsumowaniu punktów poznamy zwycięzców każdej z kategorii. Nagrodzone zostaną pierwsze trzy miejsca.

Nie masz latawca? Nic straconego. Możesz go własnoręcznie złożyć na warsztatach, które Topory organizują w siedzibie swojego klubu dzień przed imprezą – 4 października. Świetlica (przy ul. Zwolińskiego 1, wejście od szczytu bloku) będzie otwarta od godziny 17.00.

- Pokażemy techniki, które umożliwią samodzielne wykonanie latawca prostokątnego lub kwadratowego – zachęca Małgorzata. – Zapewnimy wszystkie materiały i oferujemy swoją pomoc. Mamy nadzieję, że wszystkie latawce, które powstaną na zajęciach zostaną także wypuszczone na zamku, choć oczywiście nie jest to warunkiem udziału w warsztatach.

Warto się pospieszyć, ponieważ liczba miejsc na warsztatach jest ograniczona. Ze względu na wielkość klubu, w zajęciach będzie mogło wziąć udział 10 osób.

Anna Kraćkowska

ostatnie aktualności ‹

Jak oceniasz ten artykuł?

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Uchwała o tej opłacie budzi kontrowersje. Wójt...

10 mln zł na rewitalizację. Na jakie remonty...

Minister zdrowia: wprowadzamy pracę zdalną w...

Kierowca na własnej skórze poczuje zaostrzenie...

Bartosz przyszedł na świat 18 minut po północy...

Pracownik przygnieciony przez maszynę...

Jeden przypadek narkomanii i wciąż plaga...

DZIEŃ BABCI I DZIADKA, ZŁÓŻ ŻYCZENIA

Dar Jakubowa i Helenowa dla kościoła

eOGŁOSZENIA

Już teraz możesz dodać ogłoszenie w cenie tylko 1,00 zł za tydzień - POZNAJ NOWE OGŁOSZENIA