z miasta

  wydrukuj podstronę do DRUKUJ8 października 2019 | 11:50

(fot. Joanna Kielak)

We wtorek (1.10) uruchomiono drugą linię bezpłatnej komunikacji miejskiej. Nowa linia łączy ul. Mszczonowską z ul. Aleksandrówka i ul. Katowicką. Na zmianach skorzystali mieszkańcy osiedla Zamkowa Wola, którzy mają do wyboru cztery dodatkowe kursy.

O tym, że z bezpłatnego transportu zbiorowego chcieli korzystać także mieszkańcy ul. Mszczonowskiej czy ul. Aleksandrówka mówiło się już od dawna. Jeszcze przed oddaniem do użytku bloku socjalnego przy ul. Mszczonowskiej ówczesny burmistrz zapewniał mieszkańców, że autobus komunikacji miejskiej będzie zatrzymywał się niedaleko nowego budynku wielorodzinnego. Na to, by faktycznie dojechać z jednego krańca miasta na drugi mieszkańcy ul. Mszczonowskiej czekali prawie rok.

Od 1 października w Rawie Mazowieckiej działają dwie linie bezpłatnego transportu zbiorowego. Pierwsza linia, uruchomiona prawie trzy lata temu pozostała bez zmian. Choć po analizie ankiet urzędnicy zastanawiali się nad drobną korektą rozkładów jazdy, ostatecznie nic nie zostało zmienione.

Druga linia łączy ul. Mszczonowską z ul. Aleksandrówka i ul. Katowicką. Pierwszy wyjazd z przystanku przy bloku socjalnym (ul. Mszczonowska) ustalono na godz. 7.20. Kolejne na godz. 10.10, 13.25 i 15.20. Pierwszy wyjazd z przystanku przy pływalni Aquarium zaplanowano na godz. 7.45. Kolejne na godz. 10.50, 13.55 i 15.50.

Autobus drugiej linii będzie jeździł tylko w dni robocze (od poniedziałku do piątku). Na trasie ustalono dziewięć przystanków: blok socjalny (ul. Mszczonowska), osiedle Zamkowa Wola, dwa przystanki na ul. Aleksandrówka, ul. Targowa (w okolicach szpitala i SP nr 2), ul. Kościuszki (przy SP 1), Tomaszowska (przy cmentarzu), ul. Katowicka (przy rondzie) i przy pływalni Aquarium.

Tak, jak do tej pory organizacją przewozów zajmuje się spółka ZGO Aquarium. Planowane przejęcie komunikacji przez miasto nastąpi najprawdopodobniej w kwietniu przyszłego roku. – Zanim miasto stanie się organizatorem komunikacji musimy dopełnić jeszcze kilku formalności – mówi Piotr Irla, burmistrz Rawy Mazowieckiej. - Obecnie ogłosiliśmy zamiar bezpośredniego zawarcia umowy o świadczeniu usług w zakresie publicznego transportu zbiorowego.

Od przyszłego roku miasto przejmie finansowanie bezpłatnych przewozów na dwóch liniach. Organizacją komunikacji zajmie się natomiast wybrany operator. Obecnie utrzymanie dwóch linii kosztuje ok. 40 tys. złotych miesięcznie.

Jak oceniasz artykuł? Głosów: 3

 • 3
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Artykuł załadowany: 0.2414 sekundy