(fot. RKKK )

W minioną sobotę (05.10) dwunastu zawodników z Rawskiego Klubu Karate udało się do Końskich, by zawalczyć o Puchar z Żeliwa. Złote medale wywalczyli Martyna Gasińska, Katarzyna Pacho oraz Marcel Pietraszek.

Organizatorem imprezy był Konecki Klub Karate Kyokushin pod wodzą trenera Mateusza Grabacza. W rywalizacji udział wzięło prawie 300 zawodników z całej Polski. Pucharowe rywalizacje toczyły się na czterech matach. Rawski Klub Karate reprezentowali: Martyna Gasińska, Katarzyna Pacho, Antonina Pacho, Aleksander Kopczyński, Paweł Krajewski, Marcel Pietraszek, Michalina Cichowicz, Zuzanna Sczepanik, Patrycja Dziubałtowska, Adam Karalus, Mateusz Kubryn i Tymon Pryczek

(fot. RKKK) 

– By zdobyć Puchar z Żeliwa trzeba było naprawdę mocno walczyć, ponieważ dozwolone były prawie wszystkie techniki używane w karate Kyokushin – relacjonuje Zbigniew Pacho, reprezentujący RKKK.

Grupy podzielone były tylko na dwie lub trzy kategorie wagowe, przez co młodzi karatecy musieli odbyć, co najmniej cztery walki by dostać się do strefy medalowej. Utrudnienia te w żaden sposób nie zatrzymały Katarzyny Pacho, Martyny Gasińskiej oraz Marcela Pietraszka, którzy pokonując rywali wywalczyli pierwsze miejsca w swoich kategoriach wiekowych i wagowych. Równie dobre pojedynki odbyli Aleksander Kopczyński i Paweł Krajewski, którzy ulegli dopiero w walkach finałowych.

- Duży i wymagający konecki turniej pokazał, że liczymy się na polskiej mapie karate Kyokushin, a medale naszych juniorów młodszych bardzo dobrze rokują przed Mistrzostwami Polski w Szczecinie – dodaje Zbigniew Pacho.

Walentyna Juszczak

ostatnie aktualności ‹

Jak oceniasz artykuł? Głosów: 2

 • 2
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Artykuł załadowany: 0.2766 sekundy