Sport

Pozostałe

  wydrukuj podstronę do DRUKUJ17 października 2019 | 14:34

(fot. RKKK )

Pięcioro młodych karateków reprezentowało Rawski Klub Karate Kyokushin na mistrzostwach Polski. Najlepiej zaprezentowała się czternastoletnia Martyna Gasińska. Rawianka wywalczyła trzecie miejsce.

W miniony weekend (12-13.10) podopieczni Marcina Kopczyńskiego z RKKK spróbowali swoich sił podczas Mistrzostw Polski w Karate w Szczecinie.

W zawodach wzięło udział 220 zawodników z 76 ośrodków zrzeszonych w Polskim Związku Karate. Walki turniejowe odbywały się na trzech matach.

- Wszystkie kategorie były bardzo mocno obsadzone. Często w grupie znajdowało się ponad dwudziestu karateków - relacjonuje Zbigniew Pacho, wiceprezes RKKK.- Duża ilość walczących zawodników oznaczała, że trzeba było wygrać co najmniej cztery lub pięć walk, by dotrzeć do finału – dodaje.Duża konkurencja w żaden sposób nie wpłynęła na Martynę Gasińską, która w efektownym stylu wygrała wszystkie walki eliminacyjne, punktując w każdej. Rawianka trudność odczuła dopiero w pojedynku o wejście do finału, gdzie spotkała się z Anną Stankiewicz z Klubu Sportów Walki Kyokushin.

- Walka między Martyną a Anną była bardzo wyrównana, jednak ostatecznie niejednomyślną decyzją sędziów zwycięstwo odniosła Stankiewicz – opowiada Zbigniew Pacho. – Dzięki temu Martyna Gasińska zdobyła brązowy medal Mistrzostw Polski juniorów młodszych (14-15 lat) w kategorii – 50 kg – dodaje.

Równie dobre starty zaliczyli pozostali podopieczni Marcina Kopczyńskiego. Katarzyna Pacho po ciężkich walkach ostatecznie uplasowała się na czwartym miejscu w kat. junior młodszy +65 kg. Czwarte miejsce w kategorii +85 kg wywalczył oldboy Mariusz Bednarek.

- Na pochwałę zasługują również Paweł Krajewski i Patrycja Dziubałtowska (sekcja Tomaszów Mazowiecki), którzy zajęli miejsca w przedziale 9-16 – mówi Zbigniew Pacho. – Na ogromne podziękowania kieruję do lokalnych firmy, które nie tylko wsparły nasz wyjazd na Mistrzostwa Polski, lecz stale wspinają nasz rozwój za co bardzo mocno dziękujemy.


                                (fot. RKKK) 

Walentyna Juszczak

ostatnie aktualności ‹

Jak oceniasz artykuł? Głosów: 1

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Artykuł załadowany: 0.3966 sekundy